Co na WOŚP w Gorzowie?

12 stycznia 2019, 20:25
fot. archiwum
Trzy sztaby, ponad 500 wolontariuszy i mnóstwo gadżetów do wylicytowania oraz główna scena na „Kwadracie” – tak będzie wyglądał niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorzowie. Wśród nietypowych rzeczy do licytacji będzie voucher na śniadanie przygotowane osobiście przez prezydenta Jacka Wójcickiego.

Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 13 stycznia na ulicach Gorzowa będzie kwestowało ponad 500 wolontariuszy z trzech gorzowskich sztabów przy Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych, w Szkole Podstawowej nr 2 oraz minisztab w I LO. Najmłodszy wolontariusz ma siedem miesięcy, a najstarszy 65 lat.

Nowością podczas niedzielnego finału będzie lokalizacja. Tym główna scena została ustawiona na Kwadracie i to tam będą odbywały się najważniejsze wydarzenia i licytacje. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golden Life - początek koncertu o godzinie 20.00, a orkiestrowe granie rozpocznie się już o 13.00. Na scenie zaprezentują się zarówno gorzowskie zespoły artystyczne, jak i inne muzyczne formacje, które będą uprzyjemniać czas, poświęcony na licytowanie. Oprócz sceny głównej na „Kwadracie”, funkcjonować będzie druga scena, pod galerią „Manhattan”, na której także będzie mnóstwo atrakcji.

Najciekawsze licytacje

W niedzielę około godz. 13.30 rozpoczną się licytacje. Jak co roku będzie można wylicytować ciekawe fanty, gadżety i osobiste rzeczy, przekazane przez wielu darczyńców. Wśród nich voucher na śniadanie przygotowane osobiście przez prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego. Śniadanie zostanie przygotowane w domu osoby, która wygra licytację.

- Ponieważ jestem znany z tego, że nie tylko lubię jeść, ale też lubię gotować, zapraszam do licytacji tego wyjątkowego śniadania. Posiłek będzie oparty o zdrowe, pożywne składniki polskiego pochodzenia – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Oprócz tego na aukcje trafi mnóstwo innych gadżetów, m.in. koszulka z podpisem Roberta Kubicy, koszulki z autografami Jurka Owsiaka, plastron Tomasza Golloba, narty od Krystyny Prońko, piłki z podpisami reprezentantek Polski w futsallu, koszulki z podpisami kadry narodowej i medalistów olimpijskich w zapasach, voucher od Tomasza Kucharskiego dla dwóch osób na Piknik Olimpijski do Warszawy, voucher od senatora Władysława Komarnickiego na kolację dla dwóch osób, jedyne niebieskie serca podpisane przez Jurka Owsiaka z akcji dla powodzian, czy obraz Jerzego Zgorzałka.

Wśród wyjątkowych gadżetów znajdą się także rzeczy osobiste, przekazane przez ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd jestem. To między innymi płyta Adama Bałdycha „Brothers” z autografami muzyków oraz gorzowski plakat, promujący koncert, który dobył się w Teatrze im. Juliusza Osterwy. To również koszulka sportowa Sebastian Świderskiego z zespołu „Mostostal Kędzierzyn Koźle” z autografem oraz medal wicemistrza Polski w piłce siatkowej z sezonu 2017/2018. Jest również koszulka trenera Stanisława Chomskiego, menadżera wicemistrzów Polski na żużlu - drużyny Stali Gorzów. Michał Kwiatkowski przekazał płytę z polskimi kolędami ze swoim autografem, a Natalia Ślizowska zaoferowała serca, dzięki którym Gorzów trafił do Księgi Rekordów Polski. Na licytacje trafią też przedmioty przekazane przez gorzowskie kluby sportowe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości