Zmiany na Kostrzyńskiej

11 stycznia 2019, 10:21
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W środę 16 stycznia rozpocznie się kolejny etap prac związany z przebudową ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. Tym razem zostanie zamknięta południowa jezdnia Al. 11 Listopada na odcinku około 200 metrów od wiaduktu prowadzącego do ul. Zatorze w stronę centrum miasta

Obecnie firma Budimex S.A., wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie prowadzi prace na odcinku od ul. Tartacznej do ul. Promiennej. Natomiast w środę 16 stycznia rozpocznie się kolejny etap robót. Tym razem wykonawca planuje zamknięcie południowej jezdni Al. 11 Listopada na odcinku ok. 200m od wiaduktu prowadzącego od ul. Zatorze w stronę centrum miasta.

Natomiast do użytku zostanie oddana północna jezdnia Al. 11 Listopada. Z uwagi na zakres prac, na oddanej do użytku północnej jezdni oraz na nieremontowanej w tym etapie części jezdni południowej, ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo. Umożliwi to dojazd do Zatorza, do centrum miasta oraz w stronę ul. Promiennej.

Firma Budimex S.A. realizuje inwestycję za kwotę 65 mln zł. Przebudowa ul. Kostrzyńskiej według specyfikacji istotnych warunków zamówienia firma Budimex S.A. prace torowe powinna zakończyć w ciągu 12 miesięcy, czyli torowisko powinno być gotowe w kwietniu 2019 roku. Natomiast w zakresie drogowym prace powinny być zrealizowane w ciągu 17 miesięcy, czyli nową ul. Kostrzyńską na całym odcinku powinniśmy przejechać we wrześniu 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->