Wiadomości

85-letni gorzowianin stracił 170 tys. zł

7 stycznia 2019, 10:10, red
Oszuści po raz kolejny w akcji. Tym razem niestety próba oszustwa okazała się skuteczna. 85-letni mieszkaniec Gorzowa uwierzył w historię przedstawioną przez fałszywego funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji i stracił oszczędności życia w wysokości 170 tys. zł.

W czwartek 3 stycznia do 85-letniego mieszkańca Gorzowa zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna udający policjanta poinformował 85-latka, że jego oszczędności są zagrożone przez oszustów. Natomiast jedynym rozwiązaniem gwarantującym mu zachowanie pieniędzy jest przekazanie ich policji.

- Fałszywy policjant oczywiście poinstruował 85-latka, aby ten absolutnie nikogo o tym fakcie nie informował, bo wszyscy są w zmowie. Senior nie miał konta internetowego więc pojawił się problem dla oszustów. Ale tylko chwilowy, bo ci kazali pójść do banku i je założyć – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Niestety 85-latek tak zrobił i poszedł do banku założyć konto i przelał tam 170 tys. zł, czyli oszczędności całego swojego życia. Kiedy senior wrócił do domu, podał oszustom loginy i hasła swojego konta internetowego, będąc przekonanym, że są to policjanci.

W krótkim czasie konto zostało „wyczyszczone”, a mężczyzna stracił 170 tys. zł. O sprawie, która miała miejsce 3 stycznia prawdziwi policjanci dowiedzieli się dzień później. Oficjalne zawiadomienie złożył sam pokrzywdzony.

- Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy, nigdy. Więc kiedy ktoś podaje się za policjanta i prosi o pieniądze, wiadomo, że jest to oszust – podkreśla Marcin Maludy.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości