Wiadomości

Remont Kazimierza Wielkiego. Utrudnienia i objazdy

6 stycznia 2019, 12:53
fot. archiwum
W poniedziałek rusza pierwszy etap przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego w Gorzowie. To oznacza zamknięcie drogi na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Chodkiewicza. Kierowcy oraz autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji będą jeździły objazdami przez ul. Wyszyńskiego i Chodkiewicza.

Przebudową ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego zajmie się firma Eurovia, która zrealizuje inwestycję za kwotę 17 mln 498 tys. zł. Wykonawca postanowił, że prace podzieli na trzy etapy.

Pierwszy etap długo wyczekiwanego remontu ruszy w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku i obejmie odcinek od ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Chodkiewicza. Na czas robót objazd główny prowadzony będzie przez ul. Chodkiewicza. Ponadto mieszkańcy posesji od nr 1 do 21 oraz służby miejskie będą mogły korzystać z drogi technicznej, która znajduje się za torowiskiem tramwajowym od strony stacji pogotowia.

Zmiany dotyczą również funkcjonowania autobusów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku autobusu linii T2, 503 oraz 505 będą jeździć od skrzyżowania ulic Roosevelta/Kazimierza Wielkiego w kierunku osiedla Piaski następującą trasą: ul. Roosevelta, rondo Wyszyńskiego, ul. Wyszyńskiego, ul. Chodkiewicza i ul. Kazimierza Wielkiego. Na trasie objazdu obowiązuje przystanek "Roosevelta" w kierunku Piasków.

Według zapowiedzi firmy Eurovia, prace na pierwszym odcinku powinny potrwać do końca marca 2019 roku. W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych.

Etapy przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego

Drugi etap przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego obejmujący odcinek od ul. Chodkiewicza do ul. Kukuczki ruszy 1 kwietnia 2019 roku. To oznacza, że główny objazd na osiedle Piaski będzie prowadził przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską. Dlatego też na czas robót na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej zostanie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Drugi dojazd na osiedle będzie wiódł przez ul. Żwirową i ul. Błotną. W trakcie tego etapu firma Eurovia będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei. Prace na tym etapie mają zakończyć się 31 lipca 2019 roku.

Trzeci etap remontu ruszy 1 sierpnia 2019 roku i będzie obejmował odcinek od ul. Kukuczki do ul. Czarnieckiego. Tutaj również na czas robót objazd będzie prowadził przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską oraz przez ul. Żwirową i Błotną. W ramach tego etapu zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Czarnieckiego. Według zapowiedzi firmy Eurovia prace mają zostać zakończone do 30 listopada 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości