Wiadomości

Odnowiony skwer na Jagiełły [zdjęcia]

4 stycznia 2019, 14:42
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Z lekkim poślizgiem zakończył się prace na skwerze przy ul. Jagiełły w Gorzowie. W ramach inwestycji została odnowiona zieleń, a wymiany doczekała się nawierzchnia ciągów pieszych.

Gorzów w ramach projektu "Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie nad Odrą i Dębnie" zagospodarował podwórka przy ul. Chrobrego i 30 Stycznia oraz skweru Filharmonii, Szkole Podstawowej nr 17 i Muzeum Lubuskim.

Ostatnim zadaniem zrealizowanym w ramach projektu była renowacja skweru przy ul. Jagiełły koło dawnej Łaźni Miejskiej. Chociaż prace miały zakończyć się do 16 grudnia 2018 roku, to inwestycja została ukończona z lekkim poślizgiem.

W ramach robót została odnowiona istniejąca zieleń, która da znać o sobie wiosną. Ponadto wymiany doczekała się nawierzchnia ciągów pieszych, przebudowane zostały murki oporowe i schody. Ponadto w miejscu schodów została wybudowana pochylnia ułatwiająca przejazd osobom niepełnosprawnym.

Realizacją inwestycji zajmowała się firma Leszek Kułak budownictwo sportowe, inżyniera krajobrazu ze Skwierzyny.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości