Rowerzysta kontra kierowca volkswagena

2 stycznia 2019, 14:18, red
Pod koniec grudnia 2018 roku do sieci zostało wrzucone nagranie na którym było widać, jak grupa rowerzystów zjeżdża ze schodów prosto na przejście dla pieszych. Oprócz tego kamera umieszczona na kasku jednej z osób nagrała jak kierowca volkswagena golfa bije się z jednym z nieletnich rowerzystów. Sprawa trafiła do gorzowskiej prokuratury.

Film przedstawiający zdarzenie z soboty 22 grudnia z ul. Zielonej w Gorzowie został umieszczony na youtubie na kanale „STOP CHAM”. Po kilku dniach nagranie zostało usunięte z sieci.

Nagranie które zarejestrowała kamera umieszczona na kasku jednego z rowerzystów dokładnie pokazywało jak grupa osób z dużą prędkością zjeżdżała z górki, która prowadzi wprost na przejście dla pieszych zlokalizowane przy ulicy Zielonej. Następnie widać było, jak z samochodu marki volkswagen golf, który zatrzymał się prawie w połowie pasów wychodzi mężczyzna i zaczyna się kłótnia pomiędzy kierowcą, a jednym z nieletnich rowerzystów. Wszystkiemu oczywiście towarzyszył potok wulgarnych słów zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

Zdenerwowany kierowca volkswagena golfa, zaczyna następnie uderzać w stojący rower, a później już bić się z nieletnim rowerzystą. Oczywiście nie ma żadnego usprawiedliwienia dla kierowcy golfa, który podniósł rękę na nastolatka, jednak nie zrobił tego bez powodu. Niestety początek całej sytuacji nie został pokazany. Możemy tylko spekulować, że nastoletni rowerzyści wjechali kierowcy golfa prosto przed maskę, wskutek czego ten musiał gwałtownie hamować.

W sobotę 29 grudnia do Prokuratury Rejonowej w Gorzowie wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. - Matka pokrzywdzonego chłopca złożyła zawiadomienie dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej małoletniej osoby. Do zawiadomienia zostało dołączone nagranie, które będziemy dokładnie analizować. Nagranie pozwoli ustalić prokuratorowi prowadzącemu sprawę od czego ten cały incydent się zaczął i czyja była wina. Oczywiście zachowanie mężczyzny względem dziecka jest karygodne – komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Według artykułu 217. § 1. Kodeksu Karnego Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Również nie można usprawiedliwiać rowerzystów, którzy przejeżdżają rowerami przez przejście dla pieszych. Przepisy ruchu drogowego jasno określają, że na przejściu dla pieszych, pierwszeństwo ma pieszy, a rowerzysta powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni, a nie tak jak było w tym przypadku – przejechać przez pasy, gdzie nie ma śluzy rowerowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości