Wiadomości

Trzej Królowie przejdą przez Gorzów

2 stycznia 2019, 13:39
fot. archiwum
Po raz piąty przez Gorzów przejdzie Orszak Trzech Króli. Poprzednie edycje imprezy ściągnęły tłumy mieszkańców i pokazały, że gorzowianie chcą wspólnie świętować. W tym roku nowością będzie start orszaku, który wyruszy 6 stycznia o godz. 14 z placu przed Filharmonią Gorzowską.

W niedzielę 6 stycznia po raz piąty w Gorzowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak wystartuje z zupełnie innej lokalizacji, niż do tej pory. Start orszaku przewidziano na godz. 14 z placu przy Filharmonii Gorzowskiej. Wszystko przez to, że trwa przebudowa ul. Sikorskiego oraz skrzyżowania ul. Sikorskiego i Chrobrego, więc orszak nie może wyruszyć tak jak do tej pory ze Starego Rynku.

Natomiast meta Orszaku Trzech Króli będzie zlokalizowana tradycyjnie na Placu Grunwaldzkim, gdzie trzej królowie oddadzą pokłon dzieciątku i złożą dary. Orszak przejdzie ulicą Warszawską, Jagiełły, Chrobrego, Mieszka I i powinien dotrzeć do gorzowskiego Betlejem na Placu Grunwaldzkim około godz. 15. W orszaku udział wezmą także postacie takie jak Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Tadeusz Kościuszko, Wincenty Witos, Roman Dmowski i Wojciech Korfanty, czyli osoby, które walczyły o wolną Polskę. Około godz. 16.30 przewidziano zakończenie imprezy.

Poprzednie edycje Orszaku Trzech Króli przyciągnęły tłumy gorzowian. Według szacunków policji, w ubiegłym roku w przemarszu ulicami miasta mogło wziąć udział nawet ponad 7 tysięcy osób. Oczywiście wszyscy uczestnicy orszaku byli wyposażeni w korony i śpiewniki.

W związku z świętem Trzech Króli zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, która będzie jeździć zgodnie z rozkładem jazdy na niedzielę i święta.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości