Wiadomości

Petarda rozerwała rękę 15-latkowi

1 stycznia 2019, 16:00, red
fot. gorzowianin.com
Ponad 3 godziny chirurdzy ze szpitala w Gorzowie operowali rękę 15-letniego chłopca, któremu wybuchła w dłoniach petarda. Nastolatek ma całkowicie amputowane 2 palce oraz częściowo 3 palce prawej dłoni.

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia doszło do dramatycznego wydarzenia w jednej z miejscowości na terenie powiatu słubickiego. W rękach 15-letniego chłopca wybuchła petarda. Nastolatek z rozerwaną ręką został przywieziony około godz. 2 w nocy do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

- Od razu przystąpiliśmy do operacji ręki, która trwała ponad 3 godziny. Ręka chłopca wyglądała jakby wybuchł w niej granat. Chłopiec doznał trwałych uszkodzeń ręki, były pourywane i rozerwane palce. Musieliśmy amputować całkowicie 2 palce i częściowo 3 palce prawej dłoni. Kalectwo będzie trwałe. Ta operacja, to to jedna z pierwszych jaką przeszedł 15-latek. Będziemy próbowali mu przywrócić chociaż w części sprawność ręki – opowiada Tomasz Grzechnik, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Sprawą zajmują się policjanci, którzy sprawdzają w jakich okolicznościach doszło do wybuchu petardy w rękach 15-latka, a także dlaczego chłopiec miał dostęp do materiałów pirotechnicznych. A także gdzie byli w tym czasie rodzice nastolatka.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości