Kierowcy pędzą przez Wawrów

31 grudnia 2018, 12:25, red
fot. Lubuska policja
W miniony weekend ośmiu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę z nadmierną prędkością przez miejscowość Wawrów koło Gorzowa. Policjanci przeprowadzili kontrolę prędkości na osiedlu Bermudy po zgłoszeniach mieszkańców.

Blisko cztery miesiące temu gorzowscy policjanci otrzymali zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym przez kierowców w Wawrowie. Kierowcy samochodów mieli jeździć ze znaczną prędkością w rejonie osiedla Bermudy.

Już wtedy policjanci zareagowali na zgłoszenia mieszkańców i zatrzymali kilku kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W miniony weekend 28-30 grudnia policjanci z gorzowskiej drogówki ponownie przeprowadzili kontrolę prędkości wykorzystując do tego nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Funkcjonariusze nie musieli długo czekać, aby zatrzymać pierwszych kierowców, którzy pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Tym samym podczas weekendowych działań policjanci zatrzymali osiem praw jazdy. Poza utratą uprawnień na trzy miesiące, kierowcy zostali ukarani także mandatami w kwocie od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi.

- Dzięki zgłoszeniom mieszkańców i reakcji policjantów w ciągu ostatnich 4 miesięcy w Wawrowie ponad 30 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. To kolejny przykład na to jak skutecznym narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w łatwy i szybki sposób pozwala mieszkańcom przekazać policji informacje o niebezpiecznych sytuacjach do jakich dochodzi w ich najbliższym otoczeniu – podkreśla Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości