Wiadomości

Nowy Rok i podwyżka opłat za śmieci

31 grudnia 2018, 08:18, red
fot. archiwum
Od 1 stycznia 2019 roku mieszkańców Gorzowa i okolicznych gmin czekają podwyżki za wywóz odpadów komunalnych. Związek Celowy Gmin MG6 zdecydował, że opłaty wzrosną o 2 zł więcej za śmieci segregowane i 3 zł więcej za śmieci niesegregowane.

Związek Celowy Gmin MG6 podwyżkę opłat za wywóz śmieci zapowiadał już w czerwcu 2018 roku. Wówczas dyrektor biura tłumaczyła, że podwyżka jest konieczna, ponieważ oferty złożone do przetargu na odbiór śmieci przewyższały kalkulacje zamawiającego. Tylko w 2018 roku MG6 jest blisko 2 mln zł na minusie, natomiast dzięki podwyżce opłat MG6 zakończy 2019 rok z 11 tys. zł na plusie.

Ostateczna decyzja o podwyżce opłat zapadła w listopadzie podczas posiedzenia Zgromadzenia Związku Celowego Gmin MG6. Jak się ostatecznie okazało, na wzrost opłat dla mieszkańców Gorzowa oraz gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn i Santok miała wpływ również podwyżka opłat za umieszczenie odpadów na składowisku (tzw. opłata marszałkowska), wzrost minimalnego wynagrodzenia i skokowy wzrost cen paliw. A przede wszystkim wzrastająca ilość opadów komunalnych oraz obowiązek wprowadzenia segregacji na 5 frakcji, a nie jak dotychczas na 3 frakcje w mieście.

Tym samym od 1 stycznia 2019 roku gorzowianie oraz mieszkańcy ościennych gmin zapłacą za segregowane śmieci o 2 zł więcej, czyli 15 zł za osobę. Natomiast za opady niesegregowane 3 zł więcej, czyli 22 zł za osobę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości