W końcu rusza przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego

30 grudnia 2018, 12:38, ak
fot. archiwum
Wyczekiwana od lat przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego rusza w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku. Wykonawca inwestycji, firma Eurovia podzieliła prace na trzy etapy. Według zapowiedzi remont zniszczonej drogi ma zostać ukończony do 30 listopada 2019 roku.

Dopiero w piątym przetargu wybrano wykonawcę, który zajmie się przebudową ul. Kazimierza Wielkiego. Chociaż jedyna oferta firmy Eurovia Polska S.A. przewyższała zakładany budżet o 4 mln 323 tys. zł, to prezydent Jacek Wójcicki postanowił, że postępowanie zostanie rozstrzygnięte, a miasto dołoży brakującą kwotę. Ostatecznie firma Eurovia zrealizuje inwestycję za kwotę 17 mln 498 tys. zł Co istotne, Gorzów otrzymał na przebudowę Kazimierza Wielkiego dofinansowanie z subwencji ogólnej w wysokości 5 mln 50 tys. zł.

Ulica Kazimierza Wielkiego zostanie przebudowana na odcinku blisko 1 kilometra od Urzędu Stanu Cywilnego do skrzyżowania z ul. Czarnieckiego. Wykonawca postanowił, że prace podzieli na trzy etapy.

Pierwsze prace ruszają już w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku i obejmą odcinek od ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Chodkiewicza. Na czas robót objazd główny, w tym objazd dla MZK prowadzony będzie przez ul. Chodkiewicza. Ponadto mieszkańcy posesji od nr 1 do 21 oraz służby miejskie będą mogły korzystać z drogi technicznej, która znajduje się za torowiskiem tramwajowym od strony stacji pogotowia. Według zapowiedzi firmy Eurovia, prace na tym odcinku powinny potrwać do końca marca 2019 roku.

Z kolei drugi etap przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego obejmujący odcinek od ul. Chodkiewicza do ul. Kukuczki ruszy 1 kwietnia 2019 roku. To oznacza, że główny objazd na osiedle Piaski będzie prowadził przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską. Dlatego też na czas robót na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Owocowej zostanie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna. Drugi dojazd na osiedle będzie wiódł przez ul. Żwirową i ul. Błotną. Prace na tym etapie mają zakończyć się 31 lipca 2019 roku.

Ostatni etap remontu ruszy 1 sierpnia 2019 roku i będzie obejmował odcinek od ul. Kukuczki do ul. Czarnieckiego. Tutaj również na czas robót objazd będzie prowadził przez ul. Wyszyńskiego – Owocową – Wiejską oraz przez ul. Żwirową i Błotną. Według zapowiedzi firmy Eurovia prace mają zostać zakończone do 30 listopada 2019 roku.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana jezdnia i perony tramwajowe, przebudowane chodniki i zjazdy oraz przejazdy przez torowisko. Ciekawostką do której dotarł portal gorzowianin.com jest to, że na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czarnieckiego zostanie wybudowane rondo. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym ma usprawnić ruch i zwiększyć bezpieczeństwo.

Inwestycja obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę elementów uspokojenia ruchu, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę niezbędnej infrastruktury pod system dynamicznej informacji podróżnych. Ponadto firma Eurovia będzie musiała się zająć przebudową torowiska z wymianą szyn na odcinku niespełna 200 metrów od ul. Chodkiewicza do ul. Okrzei.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości