Wiadomości

Więcej miejsc dla przedszkolaków

28 grudnia 2018, 13:28, inf. prasowa
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Od przyszłego roku w Przedszkolu Miejskim nr 30 w Gorzowie będzie więcej miejsc dla dzieci. Wszystko dzięki zaadaptowaniu pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Taczaka. Nowe miejsce w przedszkolu znajdzie 50 dzieci.

W 2019 roku powstanie 50 nowych miejsc dla przedszkolaków w Przedszkolu Miejskim nr 30.

Stanie się to dzięki zaadaptowaniu pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Taczaka. Wszystko dzięki podpisaniu umowy na realizację projektu „Twórcze przedszkolaki”

- Jesteśmy o krok bliżej, by zapewnić miejsca w przedszkolach wszystkim chętnym. Pełną skalę potrzeb poznamy w marcu, bo wtedy przeliczymy wnioski od rodziców. Ale sądzimy, że jeśli stworzylibyśmy jeszcze jeden taki oddział, to nasze potrzeby byłyby spełnione. Będziemy nad tym pracować i szukać źródeł finansowania – mówi Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Oprócz tego, w ramach projektu 170 dzieci zostanie objętych zajęciami dodatkowymi. Projekt europejski zakłada stworzenie dwóch nowych grup liczących po 25 dzieci i utrzymanie ich przez 12 miesięcy w Przedszkolu Miejskim nr 30. Do tego powstaną dwa etaty dla pedagogów.

170 przedszkolaków z siedmiu grup weźmie udział w warsztatach teatralnych, zaś 10 nauczycieli z Przedszkola Miejskiego nr 30 zostanie przeszkolonych z zakresu korzystania z tablic interaktywnych na zajęciach z dziećmi.

Projekt „Twórcze przedszkolaki” jest realizowany w ramach Osi 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.1. Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, poddziałanie 8.1.1 Poprawa dostępności i jakości edukacji przedszkolnej – projekty realizowane poza formułą ZIT. Wartość projektu to 335 tys. zł. Dofinansowanie stanowi 284 tys. zł, zaś wkład własny 50 tys. zł. Dzięki realizacji przedsięwzięcia liczba miejsc w gorzowskich przedszkolach zwiększy się z 3985 do 4035.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości