Zmiana organizacji ruchu w centrum Gorzowa

20 grudnia 2018, 14:52, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przez ponad dwa tygodnie kierowcy będą mogli swobodnie przejechać przez główne skrzyżowanie w centrum Gorzowa. Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego na okres świąteczno-noworoczny otworzy dla ruchu dwie jezdnie ul. Chrobrego. Organizacja ruchu zmieni się w nocy z piątku na sobotę.

W związku z zakończeniem robót na wschodniej połowie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Chrobrego wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego firma Trakcja PRKil S.A. zgodnie z zapowiedziami zmieni organizację ruchu na skrzyżowani. Przywrócenie ruchu na dotychczas zajętej jezdni ul. Chrobrego nastąpi w nocy z piątku 21 grudnia na sobotę 22 grudnia.

Tymczasowa ruchu będzie obowiązywać do momentu zajęcia przez wykonawcę zachodniej części skrzyżowania, co planowane jest po 7 stycznia 2019 roku.

Kierowcy będą mieli możliwość poruszania się dwiema jezdniami, na których będą wyznaczone po dwa pasy ruchu. Na skrzyżowaniu nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Chrobrego (od strony mostu Staromiejskiego) w ul. Sikorskiego.

Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Sikorskiego (od strony ul. Młyńskiej) w ul. Chrobrego (w kierunku ul. Wybickiego i Jagiełły). Przywrócony zostanie przystanek przy Arsenale (nie będzie funkcjonował już przystanek przy Titanicu). Z uwagi na nierówność nawierzchni prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h.

Docelowe zmiany na skrzyżowaniu

W ramach prac zaplanowano zmianę geometrii skrzyżowania oraz przebudowę sygnalizacji świetlnej, która zostanie wyposażona w nową strategię sterowania ruchem. Nowa sygnalizacja będzie akomodacyjna (czyli taka która dopasowuje się do natężenia ruchu) z priorytetem dla tramwajów. Z kolei światło zielone dla pieszych będzie zapalało się po naciśnięciu przycisku. Czas światła zielonego dla pieszych zostanie dostosowany do długości przejść i będzie wynosił od 20 do 59 sekund.

Istotną zmianą jest przede wszystkim to, że przejście dla pieszych przy ul. Chrobrego po przebudowie skrzyżowania zostanie wyposażone w azyl dla pieszych przy torowisku tramwajowym. Tam zostaną ustawione dodatkowe sygnalizatory dla pieszych. To wszystko pozwoli na wyznaczenie dwóch oddzielnych przejść i pokonywanie jezdni w ul. Chrobrego w dwóch cyklach z zatrzymaniem na bezpiecznym azylu.

Fotoreportaż


1/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

1/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

2/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

2/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

3/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

3/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

4/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

4/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

5/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

5/5 Remont skrzyżowania Sikorskiego-Chrobrego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości