Ruszył kolejny etap przebudowy Kostrzyńskiej

19 grudnia 2018, 17:03, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W środę wykonawca przebudowy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie oddał do użytku odcinek od MZK do ul. Dobrej i tym samym przystąpił do kolejnego etapu remontu. Tym razem prace obejmują odcinek od ul. Tartacznej do Promiennej.

Zgodnie z zapowiedziami, firma Budimex S.A. zakończyła w środę 19 grudnia prace na odcinku od skrzyżowania z ul. Dobrą do zjazdu do Miejskiego Zakładu Komunikacji i tym samym oddała go do użytku. Zakończenie robót na tym etapie, pozwoliło wykonawcy na zamknięcie kolejnego odcinka i przystąpienie do prac – tym razem na odcinku od ul. Tartacznej do ul. Promiennej.

Wykonawca zapowiada, że aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców i przedsiębiorców, odcinek od ul. Tartacznej do Promiennej będzie realizował w kilku podetapach z możliwością dojazdu do posesji i przedsiębiorstw, przy czym dojazd ten będzie udostępniony raz od centrum miasta, a innym razem od strony Wieprzyc (w zależności od prowadzonych robót).

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje, iż od dnia 19 grudnia w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Kostrzyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Tartaczna do Pl. Słonecznego wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

- Linia zastępcza „T1” kursować będzie na skróconej trasie Silwana – Osiedle Słoneczne – Silwana.

- Zastępcza linia autobusowa „T4” na trasie Orląt Lwowskich – Kostrzyńska-MZK – Orląt Lwowskich ulicami: Konstytucji 3 Maja – Myśliborska - Dobra kursować będzie ze zwiększoną częstotliwością, w godzinach szczytu co 16 minut, w godzinach podszczytowych oraz w soboty, niedziele i święta co 20 minut.

- Linie autobusowe nr 106, 115, 119, 120 będą rozpoczynać i kończyć trasę na przystanku Kostrzyńska-MZK zamiast na pętli Wieprzyce (przy ul. Warzywnej).

- Linie autobusowe nr 401, 501, 502, 503, 504, 505 zostaną skierowane na trasy objazdem przez ulicę Dobrą i Myśliborską.

Autobusy wyżej wymienionych linii zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach zlokalizowanych przy ich trasach. Zawieszone zostaną przystanki Wieprzyce, Tartaczna, Plac Słoneczny. Natomiast zawieszone zostanie kursowanie linii nr 402 i 403.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości