Wiadomości

Nowe samochody dla urzędników

18 grudnia 2018, 14:00, ak
fot. Anna Kluwak
W 2019 roku Urząd Miasta Gorzowa zamierza przeznaczyć 700 tys. zł na zakup nowych samochodów. Według zapowiedzi prezydenta Jacka Wójcickiego, nowe auta mają zastąpić te najbardziej wysłużone pojazdy.

Podczas środowej Sesji Rady Miasta gorzowscy radni przyjmą projekt budżetu na 2019 rok. Wśród pozycji, które znalazły się w budżecie na przyszły rok jest m.in. "Zakup samochodów na potrzeby Urzędu Miasta" za kwotę 700 tys. zł. Jak czytamy w projekcie budżetu zaplanowane środku zostaną przeznaczone na zakup nowych samochodów.

Jak przyznaje prezydent Jacek Wójciki, nowe samochody zostaną kupione, ponieważ niektóre auta służbowe są już bardzo wysłużone i mają na liczniku przejechane ponad 400 tys. kilometrów.

- Tylko w ubiegłym roku w dwóch samochodach popsuły się skrzynie biegów. Ich naprawa to ogromny wydatek, dlatego też postanowiliśmy wymienić te najbardziej wyeksploatowane auta. Planujemy zakup co najmniej dwóch samochodów dla straży miejskiej. Będą to samochody wyposażone w specjalne klatki do przewozu osób. Kolejne auta planujemy kupić do wydziału dróg oraz do wydziału gospodarki komunalnej. Łącznie chcielibyśmy kupić około 7 pojazdów. Zobaczymy czy nam wystarczy pieniędzy na wszystko, bo samochody dla straży miejskiej na pewno będą droższe z uwagi na ich specjalistyczne wyposażenie – opowiada Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jakie będą to marki? Nie wiadomo, bo miasto ogłosi przetarg. Prezydent Wójcicki przyznaje, że będzie to zamówienie częściowe z uwagi, że nie każdy producent aut posiada w swojej ofercie wszystkie typy samochodów.

Prezydent Wójcicki podkreśla, że nie zamierza zmieniać swojego służbowego samochodu, czyli skody superb, która została kupiona w 2016 roku za 139 tys. zł. Miasto oddało wówczas w rozliczeniu dilerowi skody poprzednią limuzynę, również skodę superb z 2011 roku.

- Z mojego auta służbowego korzystają również pracownicy magistratu. To nie jest tak, że tylko ja jeżdżę tą skodą. W momencie, kiedy pracuję w urzędzie, z samochodu korzystają inni urzędnicy, którzy muszą załatwić sprawy na mieście – tłumaczy prezydent Wójcicki.

Obecnie Urząd Miasta jest właścicielem 11 samochodów. Najstarsze auto to 18-letni bus, a najnowsze to prezydencka skoda.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości