Trzeci przetarg zakończony fiaskiem

17 grudnia 2018, 10:41, red
Po raz kolejny przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie zostanie unieważniony. Wszystko przez to, że oferty firm są ponad dwukrotnie wyższe od tego, co na inwestycję zamierzało przeznaczyć miasto.

Władze Gorzowa po raz trzeci szukały firmy, która zajęłaby się rozbudową Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów i co najważniejsze, zmieści się w budżecie. Dwa poprzednie przetargi zakończyły się niepowodzeniem, ponieważ firmy chciały o wiele więcej pieniędzy, niż miało przewidziane w budżecie miasto. W pierwszym postępowaniu miasto zamierzało wydać na rozbudowę szkoły 6,5 mln zł. Natomiast do przetargu złożono jedną ofertę na kwotę 12 mln 866 tys. zł za wykonanie inwestycji. Z kolei w drugim przetargu magistrat przeznaczył na realizację inwestycji 7,5 mln zł, a wykonawca chciał aż 16 mln 165 tys. zł.

Również w trzecim przetargu miasto przeznaczyło na rozbudowę szkoły 7,5 mln zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty były ponad dwukrotnie wyższe od tego co założyło miasto. Firma Lepiko z Poznania chciała 15 mln 978 tys. zł, a Zakład Usług Budowlanych Robert Łukasik z Zielenia zaoferował 16 mln 365 tys. zł za realizację inwestycji.

Jak zapowiada magistrat, w przyszłym roku ma być lepiej, ponieważ w budżecie na 2019 rok zapisano większą kwotę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20. Tym razem magistrat zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji 10 mln 707 tys. zł. Oprócz tego, termin realizacji prac został również wydłużony. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, wówczas prace przy rozbudowie szkoły będą musiały zostać zakończone do 10 grudnia 2019 roku.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości