Wiadomości

WOŚP zagra na Kwadracie

16 grudnia 2018, 20:24, red
fot. archiwum
W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gorzowie będą działały trzy sztaby, a na ulice miasta wyjdzie ponad 500 wolontariuszy. Po raz pierwszy gorzowski finał odbędzie się na Kwadracie.

Władze Gorzowa szykują się do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Po raz pierwszy finał odbędzie się na Placu Nieznanego Żołnierza. Tradycyjnie w Gorzowie będą działały trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przy Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych oraz w Szkole Podstawowej nr 2.

W sumie na ulice Gorzowa wyjdzie 500 wolontariuszy. Najmłodszy z wolontariuszy ma 7 miesięcy, a najstarszy 65 lat. Osoby kwestujące, które nie ukończyły 16 lat będą zbierać pieniądze w towarzystwie rodziców lub pełnoletnich opiekunów.

Wszystkie najważniejsze wydarzenia wielkiego finału odbędą się na Kwadracie, gdzie zostanie ustawiona scena. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golden Life, początek koncertu o godzinie 20.00, a orkiestrowe granie rozpocznie się już o 13.00. Na scenie zaprezentują się zarówno gorzowskie zespoły artystyczne jak i inne muzyczne formacje.

Na licytacje trafią m.in. orkiestrowe budziki czy też płyta Adama Bałdycha „Brothers” z autografami muzyków oraz gorzowski plakat, promujący koncert, który dobył się w Teatrze im. Juliusza Osterwy, to również koszulka sportowa Sebastian Świderskiego z zespołu „Mostostal Kędzierzyn Koźle” z autografem oraz medal wicemistrza Polski w Piłce Siatkowej z sezonu 2017/2018 czy koszulka trenera Stanisława Chomskiego, menadżera wicemistrzów Polski na żużlu - drużyny Stali Gorzów. Z kolei Michał Kwiatkowski przekazał płytę z polskimi kolędami ze swoim autografem, a Natalia Ślizowska zaoferowała serca, dzięki którym Gorzów trafił do Księgi Rekordów Polski.

Na licytacje trafią też przedmioty przekazane przez gorzowskie kluby sportowe. Ponadto sztaby wciąż kompletują zestawy gadżetów i proszą o wsparcie w tym zakresie, czekają na propozycje od firm, przedsiębiorstw i osób prywatnych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości