Wiadomości

Aktywne przejście przy Górczyńskiej już działa [film]

14 grudnia 2018, 09:21, red
fot. Anna Kluwak
Od czwartku przy skrzyżowaniu ul. Górczyńskiej i Wróblewskiego zaczęło działać aktywne przejście dla pieszych, które wyposażone jest w czujniki ruchu, specjalne lampy ostrzegawcze i aktywne elementy odblaskowe. To pierwsze tego typu pasy w Gorzowie.

W ramach programu „Bezpieczny Gorzów” przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Górczyńskiej i Wróblewskiego zostało zmodernizowane. Pasy na których do tej pory dochodziło do wielu potrąceń mają być bezpieczniejsze. 

Wszystko przez zamontowanie specjalnych czujników ruchu, które wykrywają pieszego zbliżającego się do pasów, wówczas lampy wczesnego ostrzegania z elementami błyskowymi zawieszone na wysięgniku włączą się i informują kierowców o osobie pieszej. Oprócz tego, lampy wczesnego ostrzegania są zsynchronizowanie z aktywnymi punktami odblaskowymi zatopionymi w jezdnię.

Punkt odblaskowe w jezdni są wyposażone w dwa tryby natężenia światła - w tryb dzienny i nocny. Od strony nadjeżdżających pojazdów będzie to światło żółte pulsujące. Natomiast od strony pieszego będzie to światło białe pulsujące. Cały system jest zasilany przez lampy solarne.

- Aktywne przejście dla pieszych ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściu przy ul. Górczyńskiej poprzez informowanie kierowców o zbliżaniu się przechodnia do przejścia dla pieszych, co spowoduje zmniejszenie prędkości i wyhamowanie pojazdu przed przejściem, a pieszy będzie mógł w sposób bezpieczny i komfortowy przejść przez jezdnię - tłumaczy Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Aktywne przejście zaczęło działać od czwartku 13 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości