Wiadomości

Ktoś ukradł psa ze schroniska w Gorzowie

11 grudnia 2018, 19:21, red
fot. Schronisko Azorki Gorzów Wlkp. - strona wolontariuszy
Do nietypowego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w gorzowskim schronisku „Azroki”. Ktoś pod osłoną nocy ukradł ze schroniska 3-letniego psa. Obrońcy praw zwierząt apelują o zainstalowanie kamer monitoringu.

W gorzowskim schronisku dla bezdomnych psów "Azorki" doszło do kradzieży psa. Nieznany sprawca zabrał z kojca 3-letniego kundelka wabiącego się Airon. Kierownik schroniska podejrzewa, że ktoś wszedł na teren placówki pod osłoną nocy, ponieważ schronisko jest czynne w godz. od 6 do 22. Krzysztof Skrzypnik podkreśla, że przecież można przyjść w ciągu dnia i po prostu zaadoptować psa.

Chociaż do kradzieży psa doszło w nocy z piątku 7 grudnia na sobotę 8 grudnia, to schronisko poinformowało o zniknięciu psa dopiero po weekendzie. - Prosimy rozglądajcie się, może zauważycie u sąsiada lub na osiedlu takiego psa - apelują wolontariusze gorzowskiego schroniska "Azorki".

Jak wynika z opisu na stronie schroniska - Airon to młody pies, który uwielbia być przytulany i głaskany. Szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem. Nie lubi przebywać w schroniskowym kojcu, przez co zdarzało się, że szukał sposobu by z niego wyjść. Poza tym pies lgnie do ludzi.

Obrońcy praw zwierzą apelują do władz miasta o zakup monitoringu dla schroniska, tak aby uniknąć w przyszłości takich sytuacji. Jednak kamery miałyby przede wszystkim pomóc w przypadkach, kiedy nieznane osoby porzucają psy, przywiązując je do bramy schroniska.

Jak przyznaje Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta w wywiadzie dla TVP3, miasto w najbliższym czasie nie zamierza zainstalować w schronisku monitoringu z uwagi na inne, ważniejsze wydatki. Przyznaje jednak, że od kilku miesięcy magistrat prowadzi rozmowy ze Stowarzyszeniem Pomocy Zwierzętom "Azyl", które od marca 2019 roku miałoby zająć się zarządzaniem schroniskiem. Jeżeli stowarzyszenie przejmie schronisko, deklaruje, że wówczas zainstaluje monitoring.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości