Ile kosztuje ubezpieczenie na narty?

11 grudnia 2018, 14:32, Materiał zewnętrzny
Wyjazd na narty to bardzo ciekawy pomysł na spędzenie kilku wolnych dni w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Zwłaszcza w okresie świąt czy podczas zbliżających się ferii zimowych. Jednak przed wyjściem na stok nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, które może zapewnić ubezpieczenie turystyczne.

Podstawowy zakres ochrony w ubezpieczeniu turystycznym

Chcąc wykupić ubezpieczenie na narty trzeba przede wszystkim przeanalizować jego zakres i oferowaną ochronę. To od niej zależy, czy dana polisa będzie rzeczywiście korzystna i sprawdzi się w tych warunkach, w jakich ubezpieczony będzie przebywał.

W ramach ochrony podstawowej, ubezpieczony może więc liczyć na to, że otrzyma ubezpieczenie kosztów leczenia, kosztów akcji poszukiwawczej czy ratowniczej. Warto jednak się zastanowić, czy to wystarczy. Może warto rozważyć zakup polisy z dodatkowymi świadczeniami.

Rozszerzenie ochrony ubezpieczenia turystycznego

Właśnie dlatego należałoby przemyśleć rozszerzenie ochrony. W ramach dodatkowego ubezpieczenia można zyskać bardzo ciekawe wsparcie. Umowa dodatkowa może dotyczyć następstw nieszczęśliwych wypadków czy transportu medycznego do Polski. Trudno bowiem przewidzieć, kiedy dojdzie do wypadku i jak poważny on będzie. A jeżeli ubezpieczony nie wykuruje się przed końcem pobytu? Przecież jego rodzina nie będzie mogła zostać z nim dłużej. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ transport medyczny to bardzo drogie przedsięwzięcie i samodzielne jego opłacenie może być zwyczajnie niemożliwe.

Dodatkowo, firmy ubezpieczeniowe oferują w tym zakresie również możliwość ubezpieczenia bagażu podróżnego, czy też OC w życiu cywilnym. Dzięki ubezpieczeniu bagażu, można być spokojnym o jego bezpieczeństwo. Nawet gdy się zagubi lub zostanie skradziony, firma pokryje koszty odkupienia potrzebnych rzeczy. W przypadku OC – pieniądze zostaną wypłacone, gdy ubezpieczony wyrządzi jakąś szkodę osobie trzeciej.

Sumy gwarantowane w ubezpieczeniu turystycznym

Dla użyteczności ubezpieczenia ogromne znaczenie ma wybrana wysokość poszczególnych sum gwarantowanych. Jeżeli będą zbyt niskie, polisa nie pokryje kosztów leczenia czy transportu medycznego w całości. Brakujące środki i tak trzeba będzie dołożyć z własnych pieniędzy. Jeżeli więc koszt leczenia będzie wynosił dwadzieścia tysięcy złotych, to wyłącznie tyle można otrzymać z polisy. Chcąc sprawdzić, w jaki sposób najlepiej dobrać kwotę ubezpieczenia warto zajrzeć na ubezpieczenie na narty na wakacyjnapolisa.pl.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

I to dla wielu ubezpieczonych jest chyba najważniejsze pytanie. Skoro już wiadomo, że zakres powinien być dość szeroki, a sumy gwarantowane dopasowane do kosztów leczenia obowiązujących w miejscu, do którego planowana jest wycieczka, to w takim razie, ile za takie ubezpieczenie trzeba będzie zapłacić?

Na koszty polisy wpływa cel, miejsce i długość wyjazdu. Niektóre z nich są bowiem bardziej niebezpieczne czy koszty leczenia są tam wyższe, więc wiążą się z wyższą składką. Niezależnie jednakże czy będą to narty w Austrii, czy narty w Szklarskiej Porębie https://wakacyjnapolisa.pl/narciarze/narty-w-szklarskiej-porebie/, niezależnie też ile taka polisa będzie kosztować, jej wykupienie to rozsądne działanie. Pomoże wydostać się z kłopotów i pozwoli pokryć koszty ewentualnego leczenia.

Pierwszym pytaniem klientów jest często to, ile kosztuje taka polisa. Warto to sobie mocno uświadomić, że koszt jest całkowicie drugorzędny. Najważniejsze jest kompleksowe zabezpieczenie życia i zdrowia, a te są bezcenne.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości