Wiadomości

Podpalacz aut zatrzymany

5 grudnia 2018, 10:31, red
fot. archiwum
Policjanci z Kostrzyna nad Odrą zatrzymali mężczyznę, który w listopadzie podpalił trzy samochody na terenie miasta. Oprócz tego 32-latek groził dwóm osobom. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

W listopadzie na terenie Kostrzyna nad Odrą spaliły się trzy samochody osobowe. Już wstępne czynności policjantów wykazały, że było to podpalenie.

- Do działań ruszyli śledczy, którzy na miejscu zabezpieczali niezbędne ślady. Swoją pracę wykonywali także policjanci kryminalni. Doświadczenie i znajomość miasta pozwoliły na dotarcie do kilku bardzo istotnych informacji i ustalenia osoby odpowiedzialnej za podpalenie aut – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W poniedziałek 3 grudnia policjanci zatrzymali podejrzanego 32-latka w jednym z mieszkań na terenie Kostrzyna nad Odrą. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty związane ze zniszczeniem vw golfa, którego podejrzany miał podpalić 9 listopada. Oprócz tego, mężczyzna odpowie także za groźby kierowane wobec dwóch osób. Grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek 4 grudnia policjanci doprowadzili 32-latka wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie do prokuratury. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zwolnił podejrzanego obejmując go policyjnym dozorem oraz zakazał zbliżania się do osób pokrzywdzonych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości