Wiadomości

Mieszkanka Gorzowa straciła 30 tys. zł

3 grudnia 2018, 13:42, red
Gorzowscy policjanci po raz kolejny przypominają, by uważać na oszustów, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy. Jedna z mieszkanek Gorzowa straciła 30 tys. zł. po tym, jak uwierzyła w historię usłyszaną w słuchawce telefonu.

Wielokrotnie na naszym portalu gorzowianin.com opisywaliśmy przypadki oszustów, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Gorzowa. Niektóre z tych prób były udane, inne na szczęście nie. Najczęściej oszuści wyłudzają pieniądze od osób starszych w sposób „na policjanta”.

Oszuści dzwonią do seniorów i mówią, że chcą „ratować ich oszczędności”. Te „ratowanie” to w rzeczywistości nic innego jak oszustwo, a jego rezultatem jest przekazanie pieniędzy przestępcom. Na taką historię dała się nabrać jedna z mieszkanek Gorzowa, która straciła w ten sposób swoje oszczędności.

- Starsza kobieta udostępniła przestępcom hasła do kont, umożliwiając im przelew środków na inne rachunki. O tym zdarzeniu gorzowska policja została poinformowana dopiero kolejnego dnia. Kobieta straciła 30 tys. zł – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci przypominają, że żadnej gotówki od mieszkańców nie odbierają. Nie angażują ich także w akcje zatrzymania przestępców. To historie wymyślone na potrzeby popełnienia oszustwa. Osoba „w słuchawce” przekonuje, że jedyną możliwością, by nie stracić pieniędzy, jest wykonywanie przekazanych podczas rozmowy poleceń.

Nie wszystkie przypadki kończą się jednak utratą pieniędzy. Gorzowscy policjanci podkreślają rolę pracowników banku, którzy są często jedyną osobą, z którą ofiara przestępstwa nawiązuje rozmowę w trakcie całego procederu. Pracownicy instytucji finansowych mogą okazać się jedynymi, którzy są w stanie zatrzymać przelew oszczędności. Informacja do policji jest bowiem przekazywana nawet kilka godzin lub dni po zdarzeniu, kiedy nie ma możliwości natychmiastowego zatrzymania oszustów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości