Wiadomości

Utrudnienia na Słowiańskiej

2 grudnia 2018, 15:30, red
fot. Anna Kluwak
W poniedziałek rozpocznie się remont nawierzchni przy ul. Słowiańskiej. Prace będą prowadzone na odcinku od ronda Słowiańskiego do skrzyżowania ul. Fredry na obu jezdniach, przy zachowaniu ruchu na ul. Słowiańskiej.

Od poniedziałku 3 grudnia kierowców jadących ul. Słowiańską czekają utrudnienia. Wszystko przez remont nawierzchni, który zaplanowało miasto na odcinku od ronda Słowiańskiego do skrzyżowania z ul. Fredry.

Jezdnia ul. Słowiańskiej w trakcie robót będzie zawężana do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. W poniedziałek 3 grudnia i wtorek 4 grudnia zaplanowano frezowanie nawierzchni, natomiast od środy 5 grudnia do niedzieli 9 grudnia odbędzie się układanie nowej nawierzchni.

W trakcie prac przy wylewaniu asfaltu na wewnętrznym pasie ruchu jezdni południowej czasowo zostanie zamknięty bezpośredni skręt w lewo z ul. Słowiańskiej na parking CSR Słowianka dla kierowców jadących od ronda Słowiańskiego. Dojazd wówczas będzie możliwy wyłącznie z jezdni północnej przez jeden z dwóch wjazdów. Dla kierowców przygotowany zostanie objazd przez starą jezdnię ul. Słowiańskiej i ulicę Kosynierów Gdyńskich.

Na remontowanym odcinku ul. Słowiańskiej wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30-40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

To nie jedyne prace remontowe, które miasto zaplanowało w grudniu. Po tym, jak zakończy się wymiana nawierzchni na Słowiańskiej, w poniedziałek 10 grudnia zostaną rozpoczęte prace przy ul. Kasprzaka na dcinku około 700 metrów od wiaduktu nad torowiskiem kolejowym do stacji benzynowej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Łysą.

Roboty prowadzone będą połówkowo, tzn. zamykane będą po dwa pasy ruchu, najpierw w kierunku węzła S-3, a następnie dwa pasy w kierunku centrum miasta. Prace realizowane będą przy zachowaniu ruchu na ul. Kasprzaka, w związku z powyższym ruch pojazdów zostanie przeniesiony na część jezdni wolną od robót i będzie się odbywał dwukierunkowo.

W poniedziałek 10 i wtorek 11 grudnia zaplanowano frezowanie, a od środy 12 grudnia do niedzieli 16 grudnia - układanie nowej nawierzchni. Na remontowanym odcinku ul. Kasprzaka wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Magistrat na remont ul. Słowiańskiej miał przeznaczone 772 tys. zł, natomiast na remont ul. Kasprzaka 890 tys. zł. Przetarg wygrała firma Eurovia Polska S.A., która w obu przypadkach złożyła najkorzystaniejszą ofertę i to ona będzie zajmowała się pracami na Słowiańskiej i Kasprzaka, za które weźmie odpowiednio 829 tys. zł i 856 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości