Na łyżwach po zamarzniętej drodze [film]

1 grudnia 2018, 16:26, ak
Marznący deszcz i szklanka na drogach oraz chodnikach, sprawiała wiele problemów kierowcom i pieszym. Jednak to, co dla innych było powodem do narzekań, dwoje mieszkańców Kłodawy koło Gorzowa postanowiło wykorzystać jako dobrą zabawę.

W sobotę 1 grudnia od wczesnych godzin porannych dochodziło do zdarzeń drogowych na terenie Gorzowa i okolic. Wszystko przez marznące opady deszczu, które spowodowały, że na wielu drogach była gołoledź. O tym, co się działo się w sobotni poranek pisaliśmy w tekście „Ślisko dna drogach”.

Również w Kłodawie wszystkie drogi i chodniki zamieniły się dosłownie w lodowisko. Jednak to, co dla kierowców i pieszych było przekleństwem, dla dwóch kolegów z Kłodawy okazało się dobrą zabawą. Miłosz wraz z kolegą postanowił wykorzystać to, że ul. Spokojna i Leśna jest pokryta lodem i zaczęli jeździć… na łyżwach po drodze.

- Kiedy wyszedłem na dwór, całe podwórko, droga i chodnik było tak oblodzone, że nie dało się w ogóle iść. Więc wpadłem na pomysł, że skoro jest lód na drodze i mam łyżwy w domu, to mogę to wykorzystać. Kiedy założyłem łyżwy i wyjechałem na ulicę, okazało się, że droga jest pokryta grubą warstwą lodu, więc łyżwy spełniły swoją rolę. Po drodze zobaczył mnie kolega, który również ubrał swoje łyżwy i razem zaczęliśmy jeździć – opowiada czytelnik Miłosz.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości