Psu na budę

1 grudnia 2018, 17:02, red
fot. Dariusz Dutkiewicz
Odpady nie zawsze muszą trafiać do śmietnika. Często mogą stać się cennym surowcem. Tak jest w przypadku bannerów reklamwych wykonanych z PCV. Firma Eneris Surowce chce zebrać niepotrzebne bannery i przekazać je do schroniska.

Banery powyborcze i plakaty cały czas można spotkać na gorzowskich ulicach. Szpecą one ogrodzenia i ściany budynków, choć zgodnie z prawem powinny być uprzątnięte w ciągu 30 dni od daty wyborów. Doświadczenie z poprzednich lat podpowiada, że z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia po zakończeniu świątecznej gorączki. Tymczasem kolorowe banery zachęcające do kupowania prezentów mikołajkowych, choinek świątecznych, czy ogłoszenia o balach sylwestrowych po spełnieniu swojej roli informacyjnej mogą zyskać drugie życie.

Już po raz drugi Agencja Public Relations Valor i ENERIS Surowce S.A. zachęcają komitety wyborcze i przedsiębiorców do odpowiedzialnego zagospodarowania materiałami reklamowymi. - Rozpędzony konsumpcjonizm, zwłaszcza przed świętami, nie pomaga w refleksji i chwili zatrzymania się. Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę, że nadmierne gromadzenie przedmiotów często idzie w parze z nierozważnym śmieceniem. A może podejść do tematu bardziej ekologicznie, praktycznie i tym samym ekonomicznie. Tu mam na myśli, chociażby coraz bardziej popularny upcycling – mówi Anna Walorek Agencja PR Valor.

Aby banery z tworzyw sztucznych (np. folia, tworzywo PCV itp.) nie miały negatywnego wpływu na wygląd miasta i zostawiły wyłącznie pozytywny ślad środowiskowy, wystarczy przywieźć je do siedzimy firmy ENERIS Surowce na ul. Podmiejską 19 w Gorzowie Wielopolskim, w dni robocze w godzinach od 7.00 do 14.00. do końca 2018 r. Baner powinien być czysty, by nadawał się do dalszego wykorzystania (warunek konieczny). Wybrane banery będą przekazane na rzecz gorzowskiego schroniska Azorki. Z części materiałów uszyte będą okładki na kalendarze biurowe i inne gadżety, które zostaną zlicytowane podczas akcji świątecznych. Przychód ze sprzedaży licytowanych gadżetów, po odjęciu kosztów operacyjnych, zostanie przeznaczony na schronisko Azorki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->