Będzie chodnik i parking przy szpitalu na Walczaka

27 listopada 2018, 20:58, ak
fot. Anna Kluwak
Już w przyszłym roku pacjenci oraz osoby odwiedzające szpital i przychodnię przy Walczaka odetchną z ulgą. Władze Gorzowa zamierzają zająć się przebudową parkingu oraz budową chodnika na terenie parku przy szpitalu.

Pacjenci i osoby odwiedzające Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki i wojewódzką przychodnię chirurgii urazowo-ortopedycznej przy ul. Walczaka nie mają łatwo. Wszystko przez to, że jeżeli ktoś chce dojść pieszo do placówek, to musi iść ulicą i uważać na jadące auta, bo nie ma chodnika, który prowadziłby z przystanku w stronę przyszpitalnego parku.

Kierowcy nie mają lepiej, bo nie dość, że droga jest dziurawa, to przy szpitalu i przychodni nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia. Natomiast samochody są parkowane pomiędzy drzewami na nierównej nawierzchni, która jesienią i wiosną zamienia się w błoto z ogromnymi dziurami.

Mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie apelowali o to, aby szpital zrobił parking oraz wybudował chodnik. Jednak teren na którym miałyby powstać miejsca parkingowe i chodnik podlega pod miasto, a nie szpital. A urzędnicy tłumaczyli się, że nie ma pieniędzy na zrealizowanie tej inwestycji.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, miasto zamierza w 2019 roku przebudować układ komunikacyjny przy szpitalu na Walczaka. Inwestycja została zapisana w budżecie na przyszły rok i ma kosztować 200 tys. zł. Te pieniądze mają wystarczyć na opracowanie dokumentacji projektowej i realizację prac budowlanych. W ramach prac zaplanowano przebudowę chodników oraz budowę chodnika na terenie parku przy szpitalu wraz z przebudową parkingów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości