Wiadomości

Ukraińcy okradali kioski

27 listopada 2018, 10:06, ak
fot. archiwum
Trzech obywateli Ukrainy zostały zatrzymanych w centrum Gorzowa. Mężczyźni wyposażeni w 2-metrowy łom próbowali włamać się do kiosku. Prawdopodobnie mężczyźni są odpowiedzialni za pozostałe włamania do kiosków na terenie miasta.

Wszystko działo się w czwartek 22 listopada w samym centrum Gorzowa. Jeden z przechodniów zauważył, jak po godz. 22.30 trzech mężczyzn przy użyciu łomu próbuje się włamać do kiosku przy ul. Strzeleckiej. Świadek od razu powiadomił o tym zdarzeniu policję.

- Na miejsce od razu został wysłany nieoznakowany patrol policji, który zatrzymał mężczyzn niemal na gorącym uczynku. Okazało się, że są to obywatele Ukrainy w wieku 20, 21 i 22 lat. Na miejsce przyjechała również grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła elementy uszkodzonej rolety oraz narzędzie, którego mężczyźni użyli do włamania – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Czynności kryminalnych były również prowadzone w miejscu zamieszkana obywateli Ukrainy. Policjanci znaleźli tam m.in. rękawiczki, łomy oraz znaczne ilości opakowań papierosów.

Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni są również odpowiedzialni za 5 innych włamań do kiosków i kradzieże towarów do których doszło w ostatnich tygodniach na terenie niemal całego Gorzowa. Tak było m.in. przy skrzyżowaniu ul. Czereśniowej i ul. 8 Maja, gdzie również użyto łomu do wyłamania rolety, a cały kiosk w środku został splądrowany.

- Póki co, mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania włamania za zdarzenie z czwartku, kiedy próbowali włamać się do kiosku w centrum. Będziemy sprawdzać czy są również odpowiedzialni za pozostałe włamania, tym bardziej że sposób działania był taki sam. Żaden z mężczyzn nie przyznaje się do winy. Decyzją sądu zostali aresztowani na 2 miesiące. Jeżeli potwierdzi się, że mężczyźni odpowiadają za pozostałe zdarzenia, wówczas usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem – komentuje Jaroszewicz.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości