Wiadomości

Potrącenie na pasach przy Olimpijskiej

25 listopada 2018, 20:16, red
fot. archiwum
W niedzielny wieczór na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie doszło do potrącenia kobiety przez kierowcę renault. Poszkodowana kobieta została przetransportowana do szpitala. Natomiast 84-letni kierowca renault stracił prawo jazdy.

Informację o zdarzeniu drogowym przy ul. Olimpijskiej w Gorzowie w rejonie sklepu Biedronka otrzymaliśmy od czytelnika na numer telefonu 45 00 66 400. W niedzielny wieczór około godz. 19.15 na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia przez kierowcę renault. Na miejsce została wysłana karetka pogotowia i policja.

- 84-letni kierowca renault jechał ul. Olimpijską pod górę w stronę ul. Myśliborskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił prawidłowo przechodzącą przez pasy kobietę. Poszkodowana kobieta został przewieziona do gorzowskiego szpitala. Natomiast policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu renault – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak podkreślają policjanci - zapadający szybko zmrok, słaba widoczność, piesi ubrani w ciemne kurtki i niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych to najczęstsza przyczyna potrąceń pieszych w okresie jesienno-zimowym. Dlatego też kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu w rejonie przejść dla pieszych i zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza kiedy pada deszcz. Również piesi powinni zachować szczególną ostrożność przed wejściem na pasy i kierować się zasadą ograniczonego zaufania wobec kierowców.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości