Wiadomości

Fatalne powietrze w Gorzowie!

23 listopada 2018, 22:18, red
W piątkowy wieczór powietrze w Gorzowie było bardzo złe. Normy w niektórych miejscach przekroczone były o blisko 300%. Dane pochodzą z czujników zainstalowanych w ramach akcji Polska Oddycha.

Na Wieprzycach normy zanieczyszczenia przekroczone o 200%, na osiedlu Słonecznym i Zawarciu o 140%. Najgorzej jest jednak na Alei Konstytucji 3 maja. Zamontowany tam czujnik pokazywał w piątkowy wieczór przekroczenie normy pyłu zawieszonego PM2.5 aż o 300%.

Nawet akredytowane przez GIOŚ pomiary ze stacji przy ulicy Kosynierów Gdyńskich pokazywały znaczne przekroczenie szkodliwych substancji w powietrzu. O godzinie 20:00 czujniki wykryły, że stężenie 81 µg/m³ PM 10. Co prawda do poziomu alarmowego zostało jeszcze sporo (300 µg/m³), jednak nawet przy tak zanieczyszczonym powietrzu lepiej ograniczyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

W piątkowy wieczór powietrze w Gorzowie jest bardzo złe. Normy w niektórych miejscach przekroczone są o blisko 300%. Dane pochodzą z czujników zainstalowanych w ramach akcji Polska Oddycha. Na Wieprzycach normy zanieczyszczenia przekroczone o 200%, na osiedlu Słonecznym i Zawarciu o 140%. Najgorzej jest jednak na Alei Konstytucji 3 maja. Zamontowany tam czujnik pokazywał w piątkowy wieczór przekroczenie normy pyłu zawieszonego PM2.5 aż o 300%. Nawet akredytowane przez GIOŚ pomiary ze stacji przy ulicy Kosynierów Gdyńskich pokazywały znaczne przekroczenie szkodliwych substancji w powietrzu. O godzinie 20:00 czujniki wykryły, że stężenie 81 µg/m³ PM 10. Co prawda do poziomu alarmowego zostało jeszcze sporo (300 µg/m³), jednak nawet przy tak zanieczyszczonym powietrzu lepiej ograniczyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości