Fatalne powietrze w Gorzowie!

23 listopada 2018, 22:18, red
W piątkowy wieczór powietrze w Gorzowie było bardzo złe. Normy w niektórych miejscach przekroczone były o blisko 300%. Dane pochodzą z czujników zainstalowanych w ramach akcji Polska Oddycha.

Na Wieprzycach normy zanieczyszczenia przekroczone o 200%, na osiedlu Słonecznym i Zawarciu o 140%. Najgorzej jest jednak na Alei Konstytucji 3 maja. Zamontowany tam czujnik pokazywał w piątkowy wieczór przekroczenie normy pyłu zawieszonego PM2.5 aż o 300%.

Nawet akredytowane przez GIOŚ pomiary ze stacji przy ulicy Kosynierów Gdyńskich pokazywały znaczne przekroczenie szkodliwych substancji w powietrzu. O godzinie 20:00 czujniki wykryły, że stężenie 81 µg/m³ PM 10. Co prawda do poziomu alarmowego zostało jeszcze sporo (300 µg/m³), jednak nawet przy tak zanieczyszczonym powietrzu lepiej ograniczyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

W piątkowy wieczór powietrze w Gorzowie jest bardzo złe. Normy w niektórych miejscach przekroczone są o blisko 300%. Dane pochodzą z czujników zainstalowanych w ramach akcji Polska Oddycha. Na Wieprzycach normy zanieczyszczenia przekroczone o 200%, na osiedlu Słonecznym i Zawarciu o 140%. Najgorzej jest jednak na Alei Konstytucji 3 maja. Zamontowany tam czujnik pokazywał w piątkowy wieczór przekroczenie normy pyłu zawieszonego PM2.5 aż o 300%. Nawet akredytowane przez GIOŚ pomiary ze stacji przy ulicy Kosynierów Gdyńskich pokazywały znaczne przekroczenie szkodliwych substancji w powietrzu. O godzinie 20:00 czujniki wykryły, że stężenie 81 µg/m³ PM 10. Co prawda do poziomu alarmowego zostało jeszcze sporo (300 µg/m³), jednak nawet przy tak zanieczyszczonym powietrzu lepiej ograniczyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości