Wiadomości

Wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego 12-latka. Został zatrzymany

22 listopada 2018, 13:32, ak
fot. archiwum
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym tygodniu wykorzystał seksualnie 12-letniego chłopca z porażeniem mózgowym w Kłodawie koło Gorzowa. Grzegorz J. usłyszał zarzuty, grozi mu do 12 lat więzienia.

O szokującej sprawie z podgorzowskiej Kłodawy portal gorzowianin.com informował w środę 21 listopada. Natomiast do samych bulwersujących wydarzeń doszło w nocy z piątku 16 listopada na sobotę 17 listopada w jednym z domów jednorodzinnych. 36-letni Grzegorz J. wykorzystał nieobecność matki i dziadka niepełnosprawnego 12-latka.

- Mężczyzna pomagał w ciągu dnia w pracach gospodarczych dziadkowi chłopca, kiedy skończyli pracę poszli do domu i zaczęli spożywać alkohol. W pewnym momencie dziadek źle się poczuł i pojechał do szpitala razem z matką 12-latka. W mieszkaniu została babcia i rodzeństwo chłopca. Tę sytuację wykorzystał mężczyzna. Kiedy matka wróciła do domu, nakryła mężczyznę w łóżku ze swoim dzieckiem w jednoznacznej sytuacji – opowiada Roman Witkowski, rzecznik rasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Po tym, jak mężczyzna został nakryty w łóżku z 12-letnim chłopcem, uciekł z mieszkania. Przez kilka dni był poszukiwany przez policję. W końcu w czwartek 22 listopada policjanci zatrzymali poszukiwanego Grzegorza J. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i zatrzymany.

- Oskarżony usłyszał zarzut doprowadzenia do innej czynności seksualnej osoby małoletniej poniżej lat 15 i wykorzystania jej nieporadności. Najprościej mówiąc mężczyzna będzie odpowiadał za to, że wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego chłopca. Nie przyznał się do winy, twierdził że nic nie pamięta z uwagi na wypity alkohol. W toku postępowania śledczy będą również sprawdzać czy doszło do gwałtu. Mężczyźnie grozi od 2 do 12 lat więzienia – komentuje Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie.

W piątek 23 listopada zostanie skierowany wniosek do sądu o tymczasowy, 3-miesięczny areszt mężczyzny.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości