Wiadomości

Zniszczona ul. Piłsudskiego do remontu

21 listopada 2018, 16:23, ak
fot. Marcin Kluwak
W 2019 roku ma zostać wyremontowany odcinek ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Walczaka do ronda Piłsudskiego. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia oraz zostanie przebudowany postój taksówek.

Jeszcze w tym roku gorzowski magistrat ogłosi postępowanie przetargowe w ramach inwestycji "Przebudowa ul. Piłsudskiego od Al. ks. Andrzejewskiego do ul. Walczaka". To oznacza, że remontu doczeka się 410-metrowy odcinek ul. Piłsudskiego.

- Firma, która wygra przetarg wykonana dwie nowe warstwy bitumiczne nawierzchni. Warstwę wiążącą o grubości 6 cm i warstwę ścieralną grubości 4 cm. Dodatkowo w celu wzmocnienia konstrukcji zaprojektowano na podłożu po frezowaniu ułożenie siatki z drutu stalowego mocowanej do podłoża przy użyciu mieszanki slurry seal. Ponadto zostaną wymienione krawężniki wzdłuż remontowanego odcinka – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

Remontu doczeka się również postój taksówek koło GLSu. Wykonawca wymieni nawierzchnię postoju na kostkę betonową oraz przebudowany zostanie chodnik – płyty betonowe zostaną wymienione na kostkę.

Prace przy realizacji inwestycji mają ruszyć w przyszłym roku z terminem zakończenia inwestycji do końca czerwca 2019 roku. Koszt przebudowy odcinka ul. Piłsudskiego to 852 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości