Kamery nagrały złodzieja [film]

20 listopada 2018, 10:41, red
W ciągu jednego dnia 23-letni mężczyzna okradł stację paliw i elektromarket. Wśród łupu mężczyzny był m.in. olej silnikowy, CB radio czy telewizor. Wszystkie kradzieże zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu.

We wtorek 13 listopada dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o kradzieży sprzętu elektronicznego na jednej ze stacji paliw w miejscowości Torzym. Pracownik stacji przeglądając zapis z monitoringu zorientował się, że ten sam mężczyzna już wcześniej okradał stację.

Łupem złodzieja padło CB radio, nawigacja oraz olej silnikowy. Mężczyzna zatankował również samochód bez płacenia za paliwp. Krótko po zgłoszeniu kradzieży w Torzymiu policjanci przyjęli jeszcze jedno zawiadomienie. Tym razem chodziło o kradzież telewizora i nawilżacza powietrza z sulęcińskiego elektromarketu.

- W obu przypadkach policja dysponowała zapisem z monitoringu, na którym widoczny był sprawca. Wszystkie patrole zapoznane zostały z jego wizerunkiem. To właśnie dzięki sprawnej wymianie informacji następnego dnia udało się zatrzymać mężczyznę. Patrol p na jednej z dróg zauważył pojazd z urwanym kołem. Kierującym okazał się 23–latek, którego funkcjonariusze rozpoznali jako sprawcę kradzieży – komentuje Klaudia Richter z sulęcińskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało, 23-latek był również odpowiedzialny za kradzież słuchawek oraz akcesoriów komputerowych w innym sklepie ze sprzętem elektronicznym. 23–latek przyznał się do postawionych mu zarzutów kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości