Wiadomości

Prace na deptaku zostaną wstrzymane?

19 listopada 2018, 14:02, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta
Jeżeli potwierdzą się przypuszczenia archeologów, to prace przy ul. Sikorskiego zostaną wstrzymane. Chodzi o odcinek na którym ma powstać deptak. Archeolodzy podejrzewają, że pod ziemią na wysokości katedry został odnaleziony grobowiec.

Według wstępnych planów roboty związane z budową deptaka przy ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Pionierów miały rozpocząć się w maju 2018 roku, a sam deptak miał być gotowy w styczniu 2019 roku. Wówczas po nowym torowisku, miały przejechać niskopodłogowe tramwaje. Natomiast realnie prace ruszyły dopiero pod koniec października 2018 roku, czyli 5 miesięcy później niż zakładano.

Po niespełna miesiącu prac na deptaku, wszystko wskazuje na to, że inwestycja zostanie tymczasowo wstrzymana. Wszystko przez to, że po raz kolejny archeolodzy będą musieli wejść na teren budowy, tym razem na wysokości gorzowskiej katedry.

- Wykonawca podczas prac na deptaku natrafił na elementy murów, które według archeologów mogą być grobowcem. Teraz archeolodzy wejdą na teren budowy i sprawdzą czy rzeczywiście jest to grobowiec czy też pozostałości murów po jakiejś piwnicy. Jeżeli okaże się, że jest to grobowiec, wówczas trzeba będzie wstrzymać prace przy przebudowie deptaka na dłuższy czas – komentuje Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Wstrzymanie robót budowlanych na czas pracy archeologów oznacza kolejne opóźnienia w przebudowie ul. Sikorskiego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości