Wiadomości

Z przesiadką także przez Poznań

19 listopada 2018, 20:01, mk
fot. Marcin Kluwak/archiwum
Od 9 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Z uwagi na prace na linii Szczecin – Poznań, większość pociągów dalekobieżnych zamiast przez Krzyż, kierowane jest przez Kostrzyn. Wyjątkiem są pociągi jadące w kierunku Warszawy.

O tym, że od grudnia skomunikowanie Krzyża z pozostałymi częściami kraju jest fatalne, pisaliśmy w artykule pt. Koleją w Polskę najlepiej z... Kostrzyna. Okazuje się, że aby wyjechać z Gorzowa najlepiej najpierw udać się na zachód.

Jednak najwięcej połączeń w kierunku stolicy znajdziemy przesiadając się w Poznaniu. Tu, dzięki połączeniu skierowanemu przez Skwierzynę i Międzyrzecz, sprawa ma się o wiele lepiej, niż tradycyjna podróż przez Krzyż.

Jadąc porannym REGIO „Ujście Warty” do Poznania będziemy mogli szybko przesiąść się na IC Piast do Wrocławia. Dzięki temu, w stolicy Dolnego Śląska będziemy już o 11:30. Z Poznania o 9:25 odjedzie też pociąg EIC do Warszawy.

Jeżeli z Gorzowa wyjedziemy o 6:34 porannym, bezpośrednim TLK Warta do Warszawy i Lublina, będziemy mogli też przesiąść się w Poznaniu na TLK Osterwa do Przemyśla lub IC Szkuner do Katowic.

Regio Kłodawka odjeżdżający z dworca Wschodniego o 9:17, daje nam skomunikowanie z TLK Artus w kierunku Katowic i Bielska Białej, EIC oraz TLK Mewa do Warszawy.

O 15:40 z Gorzowa w kierunku Poznania odjedzie IC Gałczyński. Pociąg jedzie przez Skwierzynę i Międzyrzecz do Poznania a później do Warszawy. Jego największym minusem jest konieczność oczekiwania w Poznaniu przez ponad godzinę na skład jadący ze Szczecina. Szybciej odjedziemy do Słupska (IC Szkuner) i do Katowic (TLK Gwarek).

Popołudniowe połączenie do Poznania (16:43 Wilda), to możliwość przesiadki na TLK Pomorzanin do Gdyni, IC Mieszko do Wrocławia i EIC do Warszawy.

Warto też wspomnieć, że od 9 grudnia z Gorzowa pojedziemy bezpośrednio do Gdni pociagiem TLK Kociewie, do Warszawy przez Skwierzynę pociągiem IC Gałczyński oraz do Lublina przez Warszawę pociągiem TLK Warta.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości