Pościg za złodziejami [film]

15 listopada 2018, 18:14, ak
Policyjny patrol próbował zatrzymać na terenie Drezdenka kierowcę volkswagena passata, który był odpowiedzialny za kradzieże paliwa na stacjach benzynowych. Kierowca zignorował sygnały i zaczął uciekać przed policjantami. Wszystko zakończyło się zderzeniem z samochodem ciężarowym kilka kilometrów dalej.

- W miejscowości Rąpin w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, osobówki i policyjnego radiowozu – poinformował portal gorzowianin.com czytelnik pod numerem alarmowym 45 00 66 400. Informację tę potwierdza Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie. Jak się okazało, był to skutek pościgu za osobami, które wcześniej kradły paliwo na stacjach benzynowych.

- W ostatnich dniach doszło do kradzieży paliwa na stacjach paliw w Dobiegniewie i Drezdenku. Kamery zarejestrowały, jak do dystrybutorów podjeżdżał volkswagen passat z kierownicą po prawej stronie. Okazało się, że osoby odpowiedzialne za kradzieże oprócz tego, że miały kilka kompletów kradzionych tablic rejestracyjnych, to zamontowały w pojeździe dodatkowy zbiornik paliwa o pojemności około 100 litrów. Tak, aby dokonywać kradzieży paliwa na większą skalę – mówi portalowi gorzowianin.com Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W czwartek 15 listopada około godz. 15 policjanci, którzy patrolowali ulice Drezdenka zauważyli pojazd odpowiadający wyglądowi poszukiwanego volkswagena passata. Policjanci chcieli zatrzymać auto, jednak pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca volkswagena nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Pościg za kierowcą volkswagena trwał około 8 kilometrów i zakończył się w miejscowości Rąpin.

- Na skrzyżowaniu w miejscowości Rąpin kierowca passata uderzył z dużym impetem w samochód ciężarowy typu cysterna, odbił się od ciężarówki i uderzył w policyjny radiowóz. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Natomiast policjanci zatrzymali dwie osoby, 24-letniego kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania oraz 20-letnią pasażerkę – opowiada Maludy.

Zatrzymany mężczyzna i kobieta usłyszą w piątek 16 listopada zarzuty. Będą odpowiadać za kradzież znacznych ilości paliwa oraz ucieczkę przed policją, za co grozi im do 5 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości