Chciał skoczyć z 35-metrowego słupa energetycznego [film i zdjęcia]

15 listopada 2018, 13:46, red
fot. Lubuska policja
43-letni mieszkaniec Sulęcina próbował popełnić samobójstwo skacząc z 35-metrowego słupa energetycznego. Po kilku godzinach negocjacji, udało się mężczyznę ściągnąć na ziemię. 43-latek trafił pod opiekę pogotowia.

W środę 14 listopada po godz. 14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na jednym ze słupów energetycznych na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.

Po przyjeździe policjantów na miejsce, okazało się że na szczycie 35-metrowego słupa energetycznego rzeczywiście siedzi mężczyzna. Na miejsce wezwano pracowników energetyki, straż pożarną oraz karetkę pogotowia. Służby odłączyły słup od zasilania, natomiast policjanci próbowali nawiązać kontakt z 43-letnim mężczyzną.

- Kiedy to się udało, desperat zaczął mówić, że jeżeli policjanci zbliżą się do niego, to skoczy z wysokości około 35 metrów. Powodem próby samobójczej miał być konflikt rodzinny. Dlatego też niezbędna w tej sytuacji była pomoc policyjnych negocjatorów policyjnych, ponieważ liczyła się każda minuta – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W trakcie negocjacji z policjantami, mężczyzna nie był w stanie określić czego chce i dalej groził, że skoczy. Dlatego też konieczne było rozłożenie skokochronu. Sprowadzony został również specjalny wysięgnik strażacki. Do pomocy sprowadzono również antyterrorystów.

Około godz. 20 użyto wysięgnika strażackiego i jeden z negocjatorów wraz z antyterrorystą został wzniesiony podnośnikiem na wysokość na której znajdował się mężczyzna. Tam dalej były kontynuowane negocjacje. Dopiero około godz. 21 udało się dojść do porozumienia z 43-latkiem. Mężczyzna wszedł do kosza wysięgnika i w asyście policjantów zjechał na dół. Tam został przekazany służbom medycznym.

Fotoreportaż


1/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

1/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

2/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

2/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

3/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

3/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

4/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

4/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

5/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

5/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

6/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

6/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości