Wiadomości

Chciał skoczyć z 35-metrowego słupa energetycznego [film i zdjęcia]

15 listopada 2018, 13:46, red
fot. Lubuska policja
43-letni mieszkaniec Sulęcina próbował popełnić samobójstwo skacząc z 35-metrowego słupa energetycznego. Po kilku godzinach negocjacji, udało się mężczyznę ściągnąć na ziemię. 43-latek trafił pod opiekę pogotowia.

W środę 14 listopada po godz. 14 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie siedzącym na jednym ze słupów energetycznych na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.

Po przyjeździe policjantów na miejsce, okazało się że na szczycie 35-metrowego słupa energetycznego rzeczywiście siedzi mężczyzna. Na miejsce wezwano pracowników energetyki, straż pożarną oraz karetkę pogotowia. Służby odłączyły słup od zasilania, natomiast policjanci próbowali nawiązać kontakt z 43-letnim mężczyzną.

- Kiedy to się udało, desperat zaczął mówić, że jeżeli policjanci zbliżą się do niego, to skoczy z wysokości około 35 metrów. Powodem próby samobójczej miał być konflikt rodzinny. Dlatego też niezbędna w tej sytuacji była pomoc policyjnych negocjatorów policyjnych, ponieważ liczyła się każda minuta – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W trakcie negocjacji z policjantami, mężczyzna nie był w stanie określić czego chce i dalej groził, że skoczy. Dlatego też konieczne było rozłożenie skokochronu. Sprowadzony został również specjalny wysięgnik strażacki. Do pomocy sprowadzono również antyterrorystów.

Około godz. 20 użyto wysięgnika strażackiego i jeden z negocjatorów wraz z antyterrorystą został wzniesiony podnośnikiem na wysokość na której znajdował się mężczyzna. Tam dalej były kontynuowane negocjacje. Dopiero około godz. 21 udało się dojść do porozumienia z 43-latkiem. Mężczyzna wszedł do kosza wysięgnika i w asyście policjantów zjechał na dół. Tam został przekazany służbom medycznym.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

1/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

2/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

2/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

3/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

3/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

4/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

4/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

5/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

5/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

6/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

6/6 Akcja ratownicza w Sulęcinie

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości