Wiadomości

Flixbus przywraca połączenie do Krakowa

12 listopada 2018, 11:38, mk
Jeszcze kilka dni temu połączeń nie było w rozkładzie jazdy. Sam przewoźnik w e-mailu skierowanym do naszej redakcji przyznał, że faktycznie – połączenie do Krakowa zostało zawieszone. Po kilku dniach od publikacji artykułu na naszych łamach Flixbus przywrócił dwa bezpośrednie połączenia na południe Polski.

Oznacza to, że mieszkańcy naszego regionu będą mieli alternatywę. Od grudnia PKP InterCity likwiduje poranny łącznik do pociągu IC Mehoffer, który woził gorzowian (i nie tylko) na południe Polski. To było idealne połączenie dla tych, którzy chcieli dostać się – bez przesiadki – do Wrocławia lub Krakowa. Niestety, od 9 grudnia pozostanie nam podróż z przesiadkami. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule pt. „Skazani na przesiadki”, który dostępny jest TUTAJ.

Nie minęło kilka dni, a w siatce połączeń przewoźnika pojawił się z powrotem autobus oznaczony 1362, kursujący od Szczecina przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i Wrocław do Krakowa. Podróż z naszego miasta do stolicy Dolnego Śląska trwa niewiele ponad 4 godziny, a do Krakowa niecałe 7,5 godziny. Bilet do Krakowa kosztuje od 29 złotych za osobę, a do Wrocławia dojedziemy nawet za 15 złotych za osobę.

Flixbus z Gorzowa na południe Polski odjeżdża codziennie o godzinie 11:15 i 15:15. Oprócz tego, z Gorzowa Flixbusem odjedziemy też w kierunku Poznania i Warszawy. Przystanek, gdzie zatrzymują się zielone autobusy tej firmy, znajduje się przy markecie Tesco przy ulicy Słowiańskiej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości