Wiadomości

Brak chętnych na ścieżkę wzdłuż Warty

8 listopada 2018, 16:10, ak
fot. Anna Kluwak
Po raz trzeci przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty w Gorzowie zakończył się fiaskiem. Wszystko przez to, że kolejny raz nie zgłosiła się żadna firma, która chciałaby zrealizować inwestycję.

W czerwcu 2018 roku gorzowski magistrat pochwalił się tym, że na liście zatwierdzonych wniosków w ramach programu Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020 znalazły się dwa „gorzowskie” projekty. Pierwszy dotyczy budowy 700-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Warty od Bulwaru Wschodniego do ul. Teatralnej. Drugi projekt dotyczy rewaloryzacji Parku Siemiradzkiego. Całkowita wartość projektu to ponad 3,1 mln euro (dofinansowanie wynosi 85 % – prawie 2,7 mln euro), udział Gorzowa to prawie 505 tys. euro (a dofinansowanie prawie 429 tys. euro).

Pomimo ogromnego dofinansowania, inwestycja nad Wartą nadal nie ruszyła i nie zapowiada się, aby miała szybko się rozpocząć. Okazuje się, że trzeci przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej a odcinku od Bulwaru Wschodniego do Trasy Nadwarciańskiej zostanie również unieważniony. Wszystko przez to, że kolejny raz do przetargu nie zgłosiła się żadna firma, chociaż miasto miało przeznaczone na inwestycję 2 mln zł. Dwa wcześniejsze przetargi zostały również unieważnione z uwagi na brak chętnych do wykonania prac.

Rowerem wzdłuż Warty

Ścieżka pieszo-rowerowa ma docelowo powstać na odcinku od Bulwaru Wschodniego do Trasy Nadwarciańskiej. W ramach prac, oprócz budowy ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika, wzdłuż Warty zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Ponadto zostanie wykonane oświetlenie ścieżki, a teren wzdłuż rzeki trzeba będzie wyrównać. Gorzowski odcinek trasy ma być częścią europejskiego szlaku rowerowego EuroVelo o długości ponad 5 389 metrów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości