Wiadomości

Dzieci poczekają na rozbudowę szkoły na Górczynie

8 listopada 2018, 10:45, ak
fot. Pracownia projektowa Portal PP
Drugi przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 w Gorzowie zakończy się prawdopodobnie unieważnieniem. Wszystko przez to, że jedyna oferta jaka wpłynęła do magistratu przewyższa założony budżet po ponad 8,8 mln zł.

Pierwszy przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów został unieważniony w maju 2018, ponieważ cena zaproponowana przez wykonawcę, przewyższała budżet który miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji prawie dwukrotnie. Władze Gorzowa zamierzały wydać na rozbudowę szkoły 6,5 mln zł. Natomiast do przetargu złożono jedną ofertę na kwotę 12 mln 866 tys. zł za wykonanie inwestycji. Dlatego też postępowanie zostało unieważnione, a władze Gorzowa liczyły że w kolejnym przetargu oferty potencjalnych wykonawców będą niższe.

Magistrat w drugim przetargu „Rozbudowę Szkoły Podstawowej na osiedlu Górczyn” zwiększył budżet o 1 mln zł. Tym samym miasto zamierzało przeznaczyć na realizację inwestycji 7,5 mln zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała kosmiczną ofertę, która jest ponad dwa razy droższa od budżetu miasta.

Zakład Usług Budowlanych Robert Łukasik z Trzemeszna zaoferował za rozbudowę szkoły 16 mln 165 tys. zł. Tym samym przetarg zostanie unieważniony, ponieważ mało prawdopodobne jest to, że miasto dołoży ponad 8 mln 865 tys. zł.

Docelowo szkoła miasta zostać rozbudowana do 31 października 2019 roku, jednak ten termin będzie musiał zostać ponownie przełożony z uwagi na potrzebę ogłoszenia nowego postępowania przetargowego.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci. Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na roboty budowlane i ukończenie inwestycji do 31 października 2019 roku.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości