Wiadomości

Przerwany gazociąg w Chwalęcicach [zdjęcia]

5 listopada 2018, 17:38, red
fot. czytelnik Marek
W poniedziałkowe popołudnie podczas prac budowlanych w Chwalęcicach koło Gorzowa doszło do przerwania gazociągu. Sytuacja została szybko opanowana, nikomu nic się nie stało.

Informację o zdarzeniu oraz zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika Marka na numer telefonu 45 00 66 400. W poniedziałek około godz. 16.20 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o przerwanym gazociągu przy ul. Leśnej w Chwalęcicach. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej.

- Okazało się, że firma EWE prowadziła prace budowlane z własnym gazociągiem i przez przypadek doszło do jego przerwania, wskutek czego nastąpił wyciek gazu. Zanim jednak na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, firma opanowała sytuację i zakręciła gaz – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

W dniu 7 listopada 2018 roku, do naszej redakcji wpłynęło pismo z prośbą o sprostowanie. Jak informuje Sylwia Stochel, Dyrektor Działu Marketingu i Komunikacji gazociąg został uszkodzony przez firmę zewnętrzną, podczas prac związanych z budową sieci światłowodowej. Zleceniodawcą wymienionych prac był podmiot zewnętrzny, nie związany z firmą EWE energia sp. z o.o. Pracownicy EWE dotarli i zabezpieczyli miejsce awarii jeszcze przed dotarciem na miejsce awarii przedstawicieli Straży Pożarnej.

Fotoreportaż


1/3 Akcja straży w Chwalęcicach

1/3 Akcja straży w Chwalęcicach

2/3 Akcja straży w Chwalęcicach

2/3 Akcja straży w Chwalęcicach

3/3 Akcja straży w Chwalęcicach

3/3 Akcja straży w Chwalęcicach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości