Wiadomości

Pościg za naćpanym i poszukiwanym kierowcą BMW

19 października 2018, 08:00, red
fot. KPP Sulęcin
Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie prowadzili pościg za kierowcą osobowego BMW. Mężczyzna nie dość że był poszukiwany przez policję, to miał cofnięte uprawnienia do kierowca i był pod wpływem narkotyków.

W czwartek 18 października policjanci sulęcińskiej drogówki, podczas patrolowania lokalnych dróg, w miejscowości Miechów zauważyli osobowe BMW. Jego kierowca na widok radiowozu  zawrócił i gwałtownie przyśpieszył. Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak kierowca nie miał zamiaru się zatrzymać.

Kiedy dojechał do miejscowości Lubniewice i zauważył, że policyjny radiowóz jest tuż za nim, mężczyzna postanowił porzucić BMW i pobiegł w kierunku pobliskiego parku. Okazało się, że w samochodzie znajduje się także pasażer. Po zatrzymaniu auta on również zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nimi w pościg pieszy. J

uż po chwili obaj mężczyźni byli w rękach policjantów. Przy jednym z mężczyzn ujawniono kilkanaście sztuk woreczków strunowych z białą substancją oraz kilka sztuk foliowych pakietów, w których znajdował się susz roślinny. Wstępnie badanie obu substancji wykazało, iż była to amfetamina i marihuana. Pasażer posiadał przy sobie również wagę elektroniczną. Podczas przeszukania pojazdu, policjanci ujawnili kilka telefonów komórkowych, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa.

Kierujący BMW okazał się osobą poszukiwaną. Mało tego, posiadał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych, co do stanu trzeźwości. Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało, iż znajdował się on pod wpływem substancji odurzających. 20-letni kierowca BMW oraz jego 23-letni pasażer zostali zatrzymani, a pojazd którym się poruszali odholowany na policyjny parking.  


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości