Wiadomości

Przerwany transport narkotyków

25 października 2018, 08:32, red
fot. Lubuska policja
Po raz kolejny, czujność i doświadczenie sulęcińskiej drogówki nie zawiodły. Policjanci, wytypowali do kontroli pojazd, w którym znajdowało się 10 kg marihuany wartej pół miliona złotych. Mężczyzna, który przewoził narkotyki usłyszał zarzut. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek października sulęcińscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, patrolując drogę krajową nr 22 w miejscowości Krzeszyce zauważyli osobowego volkswagena, którego kierujący na widok radiowozu zaczął zachowywać się nerwowo, po czym przyśpieszył.

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu, a kierowca zjechał na wyznaczone miejsce. Okazał dokumenty do kontroli, jednak w dalszym ciągu był bardzo zdenerwowany. Zachowanie mężczyzny stało się podstawą do skontrolowania nie tyko dokumentów, ale również wnętrza pojazdu.

W bagażniku osobówki, policjanci znaleźli czarny, foliowy worek dużych rozmiarów, a w nim 10 mniejszych, przeźroczystych worków z zwartością suszu roślinnego o charakterystycznym zapachu marihuany. 19-letni obywatel Albanii został zatrzymany. Pojazd wraz z ujawnioną zawartością zabezpieczono.

Wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Łącznie w 10 workach, znajdowało się prawie 10 kg narkotyku. Policjanci oszacowali, że czarnorynkowa wartość suszu wynosi około pół miliona złotych. Gdyby taka ilość trafiła na narkotykowy rynek, mogłaby zostać sprzedana w 30 tysiącach porcji. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilość środków odurzających, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Sulęcinie, sąd zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości