Pijany kierowca potrącił pieszą

29 października 2018, 12:17
fot. archiwum
Na jednym z parkingów w Słubicach doszło do potrącenia pieszej. Kierowca był pod wpływem alkoholu i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymała go policjantka po służbie.

Do zdarzenia doszło w piątek 26 października w godzinach wieczornych na parkingu jednego ze słubickich sklepów. Policjantka, która na codzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach była świadkiem potrącenia pieszej przez kierującego samochodem osobowym marki dacia.

Mężczyzna kierujący autem próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany przez policjantkę. Sylwia Szary zabrała kierowcy kluczyki od auta udaremniając mu tym samym dalszą jazdę. Policjantka wyczuła od kierującego alkohol. O całym zdarzeniu powiadomiła operatora wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego, który następnie informację przekazał słubickim służbom ratunkowym.

Wezwany na miejsce patrol potwierdził przypuszczenia policjantki co do stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu słubickiego, kierował samochodem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

36-latek musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego zachowania - odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości