Działka pod inwestycję sprzedana za 3 mln zł

28 października 2018, 10:46, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa chwalą się sprzedażą miejskiej działki przeznaczonej pod inwestycję przy ul. Złotego Smoka. Nieruchomość sprzedano za 3 mln 20 tys. zł, chociaż cena wywoławcza wynosiła 1 mln 50 tys. zł.

Miasto miało do sprzedaży działkę o powierzchni 14 043 metrów kwadratowych przy ul. Złotego Smoka. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomość przeznaczona jest na działalność produkcyjną, składy, magazyny, usługi komercyjne i komunikacyjne oraz zakłady drobnej wytwórczości.

Do przetargu zgłosiły się cztery osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 210 tys. zł. Jak się okazało bój o kupno nieruchomości był zażarty. Cena wywoławcza działki przy ul. Złotego Smoka wynosiła 1 mln 50 tys. zł, natomiast nieruchomość sprzedano za rekordową kwotę 3 mln 20 tys. zł.

To już szósta nieruchomość o takim przeznaczeniu zbyta przez miasto w drodze przetargu w 2018 roku. Ceny sprzedaży pozostałych nieruchomości komercyjnych przy ul. Łąkowej, Kasprzaka i Słowiańskiej wahały się, w zależności o ich wielkości, od 350 tys. zł do prawie 2 mln zł.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości