Chcesz taniego OC? Pomożemy znaleźć!

26 października 2018, 19:29, red
Jeśli co roku wykupujesz obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dobrze wiesz, z jak dużymi kosztami się ono wiąże. OC bynajmniej do tanich nie należy, szczególnie po podwyżkach z ostatnich kilku lat. Chcesz płacić jak najmniej? Poznaj 4 rady na to, jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC

1. Znajdź najtańszą ofertę

Nie przepłacaj za OC. Nie popełniaj błędu wielu kierowców i nie kupuj polisy w ciemno, nie porównując oferty Twojego obecnego towarzystwa ubezpieczeniowego z innymi firmami. Często bywa bowiem tak, że kierowca zniechęcony samym obowiązkiem wykupywania polisy korzysta z propozycji towarzystwa, w którym rok wcześniej nabył OC. Tymczasem to, że jest ona najtańsza, wcale nie jest gwarantowane. Aby mieć pewność, że udało się znaleźć najkorzystniejszą ofertę, porównaj dostępne na rynku polisy, wylicz składkę w wielu towarzystwach i na tej podstawie wybierz OC. Wszystko, czego potrzebujesz, sprawdź w kalkulatorze OC kalkulator-oc-ac.auto.pl.

2. Zbieraj zniżki

Jeśli auto zostało zarejestrowane na Ciebie i jesteś jego jedynym właścicielem lub jednym z wielu, od początku przygody z własnym pojazdem tworzysz swoją historię ubezpieczeniową. W dużej mierze od jej przebiegu zależy wysokość Twojej składki na OC. Otóż o ile uda Ci się kontynuować polisę przez kilka lat i w tym czasie nie mieć więcej niż jedna, dwie szkody na koncie, możesz liczyć na znaczną obniżkę ceny ubezpieczenia w porównaniu z pierwszą kupowaną przez Ciebie polisą. Za każdy rok bez szkody otrzymujesz 10% zniżek, aż uda Ci się zdobyć maksymalne 60%. Z kolei powodując szkodę, tracisz zniżki, zwykle w wymiarze 10%.

3. Zastanów się nad wyborem auta

Marka, model, typ nadwozia, rok produkcji, pojemność silnika, liczba i rodzaje zamontowanych zabezpieczeń, a nawet kolor – wszystkie te parametry samochodu są ważnymi czynnikami uwzględnianymi w kalkulacji składki przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Generalnie auta o sportowej charakterystyce i dynamicznych osiągach są droższe w ubezpieczeniu niż modele typowo miejskie. Pamiętaj o tym, wybierając samochód.

4. Opłać składkę od ręki

Wiele firm oferuje możliwość rozłożenia składki na raty, jednak nie jest to opłacalne. O ile Twoje finanse Ci na to pozwalają, opłać OC od razu po kupnie, jeszcze zanim zacznie obowiązywać. Jeśli zapomnisz bowiem o tym obowiązku i – odpukać – w czasie, gdy polisa nie była opłacona, wyrządzisz szkody w ruchu drogowym, mogą pojawić się problemy z wypłatą rekompensaty z Twojej polisy. Przeczytaj, co zrobić, jak się dostanie odmowę wypłaty odszkodowania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości