Wiadomości

Potrącenie na rondzie Górczyńskim

25 października 2018, 19:32
fot. czytelnik Krzysztof
Do niebezpiecznego potrącenia doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie. Kierowca audi potrącił prawidłowo przechodzącą przez pasy kobietę. 39-latka ze złamaną nogą została zabrana do szpitala.

W czwartkowy wieczór 25 października około godz. 19 na przejściu dla pieszych na rondzie Górczyńskim doszło do potrącenia osoby pieszej. Informację oraz zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika Krzysztofa na facebookowym profilu gorzowianin.com.

Kierowca samochodu osobowego marki audi jechał lewym pasem ul. Górczyńskiej od strony ul. Wyszyńskiego w kierunku ronda Górczyńskiego, natomiast kobieta przechodziła przez pasy od strony ul. Piłsudskiego w kierunku Castoramy.

- Do potrącenia doszło w momencie, kiedy 39-letnia kobieta prawie już schodziła z pasów. Wtedy w pieszą wjechał kierowca audi poruszający się lewym pasem. 35-letni kierowca audi był trzeźwy, tłumaczył się, że po prostu nie zauważył kobiety na pasach – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Na miejscu pojawiło się pogotowie, które zabrało ranną kobietę do szpitala. 39-latka ma złamaną nogę oraz ogólne potłuczenia.

Jak podkreślają policjanci - zapadający szybko zmrok, słaba widoczność i niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych to najczęstsza przyczyna potrąceń pieszych w okresie jesienno-zimowym. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości