Ostanie tanie działki do wzięcia

25 października 2018, 11:38, red
fot. archiwu
Pod koniec listopada odbędzie się ostatni przetarg w ramach programu „Tania działka budowlana”. Do sprzedaży zostanie wystawionych 14 działek przy ul. Granicznej w Gorzowie. W związku ze zmianą przepisów, umowa notarialna musi zostać zawarta jeszcze w tym roku.

W ramach programu „Tania działka budowlana” miasto miało do sprzedaży 100 działek na terenie Gorzowa. Do tej pory udało się zbyć 36 działek przy ul. Granicznej, Pełczyńskiej, Rodła i Kowalskiego. Niestety okazało się, że przetarg który zaplanowano na 29 listopada, w którym do sprzedaży jest 14 działek przy ul. Granicznej będzie ostatnim przetargiem na sprzedaż taniej działki w naszym mieście.

- Wszystko przez to, że od 1 stycznia 2019 roku zmieniają się przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami i nie będzie już możliwe udzielenie bonifikaty, dzięki której nasz program był tak atrakcyjny. Zmieniła to ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Dlatego też umowa notarialna musi być zawarta jeszcze w tym roku – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Przetarg odbędzie się w czwartek 29 listopada o godz. 9 rano w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Sikorskiego. Co istotne, w przetargu mogą wziąć udział osoby, które do czwartku 22 listopada wpłacą wadium. Działki, które będą do sprzedaży w ostatnim przetargu przy ul. Granicznej mają powierzchnię od 626 m. kw. do nawet 1789 m. kw. Najwięcej jest jednak działek, które oscylują w granicach 1200-1300 m. kw. Na każdym z tych kompleksów obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który przeznacza działki na cele budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, wolnostojącego i określają szczegółowy sposób ich zagospodarowania.

Za najmniejszą działkę cena wywoławcza wynosi 29,5 tys. zł, a za największą 84,3 tys. zł. Trzeba pamiętać o tym, że osoby które zdecydują się wylicytować działkę, zapłacą jedynie 15% jej wartości. Tym samym za najmniejszą działkę zapłacimy jedynie 4 425 zł, a za największą działkę jedynie 12 645 zł.

Osoby, które kupią działkę w ramach programu będą musiały spełnić następujące warunki: rozpocząć budowę domu w ciągu 2 lat, zgłosić budynek do użytkowania i do opodatkowania podatkiem od nieruchomości, a następnie w terminie do 4 lat zameldować się i zamieszkać.

Do tej pory sprzedano 36 działek mieszczących się przy ulicy Granicznej, Pełczyckiej, Rodła, Kowalskiego i Ludowej. Ceny wywoławcze działek do przetargu wahały się w granicach od 30 do 75 tysięcy złotych i uzależnione były od ich lokalizacji, powierzchni i uzbrojenia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości