Wiadomości

Straż miejska będzie patrolować cmentarz

24 października 2018, 16:10, red
fot. archiwum
Od piątku 26 października na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie pojawią się patrole straży miejskiej. Wszystko w związku ze zbliżającym się dniem 1 listopada. Strażnicy ostrzegają przed złodziejami.

Powoli ruszają porządki na gorzowskiej nekropolii i przygotowania do Wszystkich Świętych. Dlatego też z każdym dniem na cmentarzu przy ul. Żwirowej będzie pojawiało się coraz więcej osób i porządkowało groby swoich bliskich.

W związku z tym od piątku 26 października cmentarz przy ul. Żwirowej i jego okolice będą patrolowane przez strażników miejskich. Natomiast 1 listopada o bezpieczeństwo zadbają nie tylko strażnicy miejscy, ale również policjanci.

Straż miejska podkreśla, że w czasie sprzątania grobów czy podróży autobusem komunikacji miejskiej należy zachować ostrożność. Szczególnie narażone na utratę są torebki, saszetki, telefony oraz dokumenty pozostawiane na ławkach lub płycie nagrobka.

Jak uchronić się przed kieszonkowcami?

- przechowywać niewielkie kwoty pieniędzy w kilku miejscach,

- rzeczy wartościowych i portfela nie nosić w reklamówkach,

- w torebce lub torbie pieniądze, dokumenty i klucze chować w przegródce z dodatkowym zapięciem,

- w trakcie zakupów starać się nie prezentować zawartości portfela,

- w miejscach o dużym natężeniu ruchu trzymać torebkę lub torbę szczególnie mocno, aby nie zwisała swobodnie i znajdowała się z przodu,

- nie nosić portfela ani w tylnej kieszeni spodni, ani w bocznych kieszeniach marynarki lub płaszcza.

W przypadku, gdy zauważą Państwo na cmentarzu osoby podejrzanie zachowujące się, prosimy to zgłosić strażnikom patrolującym cmentarz bądź pracownikom cmentarza.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości