Po pijaku i z zakazem, uderzył audi w drzewo [zdjęcia]

24 października 2018, 12:01, red
fot. Pomoc Drogowa Anhol
We wtorek w miejscowości Tarnów koło Gorzowa doszło do wypadku. Kierowca osobowego audi na łuku drogi uderzył w drzewo. Mężczyzna był kompletnie pijany, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowca oraz był już dwukrotnie skazany za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

O wypadku w miejscowości Tarnów pisaliśmy na portalu gorzowianin.com w artykule „Po pijaku uderzyli w drzewo”. Do zdarzenia doszło we wtorek 23 października w południe na drodze wojewódzkiej nr 130. Kierowca samochodu marki audi wpadł w poślizg i na zakręcie wyleciał z drogi, ściął znak i uderzył w drzewo. W samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn, obaj byli pod wpływem alkoholu i żaden z nich nie przyznawał się do prowadzenia pojazdu.

W środę 24 października wiemy już więcej o tym zdarzeniu. Kiedy na miejscu pojawiła się policja, obaj mężczyźni którzy znajdowali się poza pojazdem zaczęli zachowywać się nerwowo i czuć było od nich woń alkoholu.

- W pewnym momencie jeden z mężczyzn zaczął uciekać w stronę pobliskiego lasu. Policjantka ruszyła za nim w pościg pieszy. Wielokrotnie wydawała uciekinierowi polecenia do zatrzymania się, lecz ten na nie nie reagował. Po przebiegnięciu około pół kilometra mężczyzna zdał sobie sprawę, że policjantka nie odpuści i nie uda mu się uciec. W związku z tym postanowił się poddać i został przez nią zatrzymany – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Po przesłuchaniu świadków okazało się, że to właśnie 28-latek, który próbował uciec, siedział za kierownicą audi. W jego organizmie stwierdzono blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a w przeszłości był już dwukrotnie skazany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Również tym razem, 28-latek stanie przez sądem za jazdę po pijaku.

Fotoreportaż


1/5 Wypadek w Tarnowie

1/5 Wypadek w Tarnowie

2/5 Wypadek w Tarnowie

2/5 Wypadek w Tarnowie

3/5 Wypadek w Tarnowie

3/5 Wypadek w Tarnowie

4/5 Wypadek w Tarnowie

4/5 Wypadek w Tarnowie

5/5 Wypadek w Tarnowie

5/5 Wypadek w Tarnowie

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości