Wiadomości

Świętowanie dłuższe o jeden dzień

24 października 2018, 11:11
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W związku z tym, że Święto Niepodległości wypada w tym roku niedzielę i pracownicy nie będą mogli odebrać sobie dnia wolnego za 11 listopada, posłowie PiS postanowili wydłużyć świętowanie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Dlatego też poniedziałek 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.

W nocy z wtorku 23 października na środę 24 października Sejm przyjął projekt ustawy o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, który zaledwie dzień wcześniej złożyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z przyjętą ustawą poniedziałek 12 listopada 2018 będzie uroczystym świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

Jak podaje TVN24 według posłów PiS zrobienie 12 listopada dniem wolnym od pracy pozwoli Polakom na godniejsze uczczenie jubileuszu odzyskania niepodległości. Tym bardziej, że pracownicy nie będą mogli odebrać sobie dnia wolnego za niedzielę 11 listopada, więc będą mieli o jeden dzień dłużej na świętowanie.

Chociaż 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy, to nie będzie obowiązywał zakaz handlu. W rozmowie z portalem money.pl ekspert Konfederacji Lewiatan, zakłada, że każdy dzień wolny to 4 mld zł strat. - Stać nas, aby ten jeden dzień więcej poświęcić dla uczczenia tak ważnego dla Polaków święta. Pozwólmy ludziom poczuć podniosłość okrągłej rocznicy – twierdzi Robert Telus, poseł PiS.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości